Home » Zahrada » Trvalky můžete sázet nejenom do země, ale i do nádob
flower 1603450851

Trvalky můžete sázet nejenom do země, ale i do nádob

Zvelebování zahrady a venkovních prostor kolem domu můžete provádět nejrůznějšími způsoby. Toto prostředí obvykle dokonale rozjasní libovolné květiny. Pokud chcete, aby vám co možná nejdéle vydržely, zaměřte se na trvalky. Věděli jste ale o tom, že je nemusíte sázet pouze do hlíny?  Velice efektivně vypadají také v květináčích, respektive v libovolných nádobách.

Vhodná nádoba je základ

Nežli se dostaneme k výčtu oblíbených trvalek, je zapotřebí zmínit jednu důležitou věc. Vzhledem k tomu, že trvalka je celoroční rostlinou, měla by tomu odpovídat i daná nádoba. Narážíme hlavně na květináče, jejichž odolnost musí být nejenom proti nežádoucím povětrnostním podmínkám, ale také vůči UV záření.

Lepší je volit větší nádoby, o tom není žádných pochyb. Květiny budou mít více prostoru pro růst. Splňovat by měly také podmínku mrazuvzdornosti. Postarejte se mimo jiné o to, že trvalky zasadíte do propustných květináčů, aby nedocházelo k zahnívání kořenů.

Podle typu konkrétní rostliny pak ve výsledku zvolte ještě vhodné umístění. Některá trvalka bude potřebovat více slunce, jiná zase méně. Jsou tu i takové, které je třeba chránit před dlouhodobějším deštěm a větrem. To už je individuální záležitost.

flower 1603450851

Jaké trvalky sázet do nádob?

Jestliže chcete využít kombinace trvalky a krásného květináče, pak vám přinášíme i několik tipů na vhodné rostliny. Patří mezi ně například Bohyška, Netřesky, Bergénie a Dlužichy. V nádobách se mimo jiné bude skvěle dařit také trávám a bylinkám. Ty pro vás budou mít navíc přidanou hodnotu. Do jisté míry můžete do květináče zasadit i překrásné levandule. U nich byste si však měli vybírat ty správné odrůdy. Typickým příkladem je levandule korunkatá.

Když už víte, jaké použít trvalky, neváhejte a pusťte se do zvelebování své zahrady a libovolných venkovních prostor kolem nemovitosti.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.