Home » Vybavení » Podle jakých kritérií vybírat židli k pracovnímu stolu?

Podle jakých kritérií vybírat židli k pracovnímu stolu?

Plánujete nákup nové kancelářské židle, která bude splňovat vysoké ergonomické požadavky a neradi byste se při nákupu dopustili zásadních chyb? Pak je tento článek určen právě vám. Připravili jsme pro vás stručného průvodce, který vám poradí, jak krok za krokem při nákupu postupovat.

Hned ze startu je potřeba zdůraznit, že nákup ergonomické židle k počítači není tak snadná záležitost, jak by se mohlo zdát. Spousta lidí dává přednost zejména ceně před kvalitou, což není úplně dobrý nápad, chceme-li, aby židle plnila i požadavky na ergonomii. Ergonomická židle dokáže snížit zátěž na zádové svalstvo a únavu při dlouhodobé práci na PC. Nicméně i tak je důležité nezapomínat na pravidelné protahování těla.

Důležitá kritéria při nákupu kancelářské židle

Než přistoupíte k nákupu židle, ujasněte si, co vše od ní očekáváte. Zda vám jde o kvalitu sezení prioritně anebo o barvu a design. Jen zřídkakdy se trefíte tak, aby vám kvalitní židle poskytla obojí. Často musí přijít na řadu kompromis a musíte slevit z toho, že židle bude plnit i funkci moderního a dominantního kusu nábytku.

Rozdíl mezi běžnou kancelářskou a ergonomickou židlí

Kancelářská křesla mají na rozdíl od ergonomických židlí jisté nevýhody v možnosti nastavení. Kancelářské křeslo má pevně daný úhel mezi opěradlem a sedákem, hloubku sezení i výšku opěrek na ruce či hlavu. U ergonomické židle existuje možnost vše individuálně nastavit.

Synchronní mechanika

Synchronní mechanika umožňuje všechno to, co běžná kancelářská židle ne – tedy nastavení sklonu opěráku tak, aby byla vaše páteř v optimální pozici. Nastavit se dá i přítlak opěradla k zádům.

Židli si osobně vyzkoušejte

Máte-li možnost koupit židli osobně v prodejně, je to lepší, protože si ji můžete vyzkoušet. Ideální je, když natrefíte na obchod, kde ergonomickým židlím rozumí a poskytnou vám užitečné rady. Pokud nemáte možnost koupit židli jinak než online, pak se ptejte a zjistěte o daném výrobku co nejvíce informací.

Doba sezení

Při výběru židle k počítači hraje důležitou roli i to, jak dlouho na ní budete sedět. Krátkodobé sezení je 4 hodiny a méně. U krátkodobého sezení nehraje mechanika až tak velkou roli a můžete obrátit pozornost ke klasickým kancelářským židlím. Budete-li židli používat 8 hodin (běžná pracovní doba) měla by mít synchronní mechaniku polohování a nastavitelné všechny opěráky.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.