Home » Ostatní » Hotové projekty domů mají řadu výhod

Hotové projekty domů mají řadu výhod

Chcete originální projekt od architekta nebo hotové projekty domů? Katalogové domy Vám ušetří peníze, čas i nervy.

Řada lidí touží přestěhovat se z bytu do domečku – mít více klidu, více prostoru, více intimity. Překážkou ale často bývají finance. V takovémto případě by člověk měl začít přemýšlet nad hotovými projekty domů, kterých je na českém trhu k dostání už celá řada. Nejenže je nabízejí specializované projekční kanceláře, ale i některé architektonické kanceláře mají občas jeden nebo dva typy hotových projektů domů. Pokud tedy nejste nároční a přesto chcete bydlet v domě, určitě se po hotových projektech domů začněte rozhlížet. Skrývají řadu výhod.

Šetří vaše peníze

Dům není levnou záležitostí, pokud ale zvolíte hotový projekt domu, ušetříte. Díky tomu, že projekt připraven ke koupi a postupně si ho koupí více než jeden investor, projekční kancelář je tak může nabízet levněji, než pokud byste si objednali projekt na míru od architekta. Připlatíte si ale v případě různých změn. I tak vás ale stále vyjde projekt méně.

Zdroj: bigstockphoto.com

Šetří váš čas

Kromě financí, hotové projekty domů, ušetří i váš drahocenný čas. Nemusíte se zdlouhavě scházet s architektem a řešit architektonickou studii, která se vám nakonec ani nemusí líbit. S hotovým projektem vám odpadne několik měsíců práce. Pokud potřebujete začít stavět nebo chcete bydlet rychle, projekční kancelář vám pomůže zvolit takový projekt a takový materiál, který bude odpovídat vašim časovým potřebám. Určitě ale věnujte alespoň pár večerů výběru správného katalogového domu. Důležité je, aby pěkně zapadl na váš pozemek, aby se do něj vešlo vše, co potřebujete.

Šetří vaše nervy

Někteří lidé se vrhnou do stavby domu po hlavě a rozhodnou se, že si dům budou stavět svépomocně. V tomto případě je ale vždy dobré se zamyslet, kolik svého času na to věnujete a zda se vám to opravdu vyplatí. Jednou z hlavních nevýhod svépomocného stavění je, že se stavba a tudíž i náklady na stavbu a jiné výdaje s tím spojené zvyšují. Zkušená projekční kancelář, která vám dodá projekt, by měla být schopna vám za stanovené ceny oběhat i úřady kvůli stavebnímu povolení a jiným potřebným dokumentům, případně zajistit stavební firmu a nebo zajistit stavební dohled. Proto hotový projekt domu vybírejte i podle kvality a referencí dané projekční kanceláře. Měla by vám poskytnout bezchybný servis.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.