Home » Ostatní » Je čas na nákup nové vrtačky do domácí dílny
Drill

Je čas na nákup nové vrtačky do domácí dílny

Většina majitelů rodinných domů v objektu povětšinou zařízenou dílnu s vhodným nářadím. Přece jenom, kolem nemovitosti je práce více než dost a každý domácí kutil by měl být připraven na cokoliv. Základní výbavou jakékoliv dílny je určitě vrtačka. Jenže, není vrtačka jako vrtačka, takže byste měli vědět, podle čeho ji vybrat a jaké možnosti se vám vlastně nabízí.

K čemu budete vrtačku používat?

Nejprve byste si měli odpovědět na to, k čemu vám budou nová vrtačka vlastně sloužit. Budete s ní pouze vrtat nebo se přidají i další činnosti, jako je třeba šroubování? Ti náročnější kutilové pak mohou vyžadovat třeba míchání, frézování nebo broušení. Ano, tohle všechno mohou ty správné vrtačky umět.

V rámci té nejzákladnější funkce v podobě vrtání je třeba se zmínit o přidružené možnosti. A to je příklep. Ten se vám u vrtačky hodí při vrtání do tvrdších materiálů. Zajímejte se také o to, jaký výkon vrtačka nabízí. Dle užití se pak nabízí možnost volby mezi vrtačkou se stálým výkonem a tou dvourychlostní. Nechybí pochopitelně možnost regulace otáček, protože při různých činnostech potřebujete odlišné otáčky.

Další důležité věci

Při výběru nové vrtačky si pohlídejte také způsob upínání jednotlivých nástrojů v podobě vrtáků apod. Není to jenom vrtačka ozubeným věncem, jíž můžete zakoupit. Kapitolou samou o sobě je vrtačka bezklíčová, kterou jednoduše dotáhnete rukou.

Vrtačka ke svému provozu samozřejmě potřebuje elektřinou energii. Tu ovšem nemusíte čerpat jenom ze zásuvky. Pro některé pracovní úkony je jako stvořená akumulátorová vrtačka, u níž se vám neplete kabel pod ruce. Kromě vrtaček přímo do ruky si můžete pořídit i stojanové vrtačky nabízející daleko přesnější práci, potažmo vrtání. Ve výsledku si pak můžete dopřát hned několik typů vrtaček, protože žádný univerzální stroj pravděpodobně nefunguje.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.