Home » Ostatní » Zapomeňte na sušené květiny v bytě
dried flowers 1623829697

Zapomeňte na sušené květiny v bytě

Přemýšlíte o tom, jako dekoraci zvolíte do bytu? Spoustu lidí v poslední době napadají sušené květiny, které ostatně můžete patřit na mnoha místech nebo v komerčních prostorách. V dnešní článku vás však nebudeme přesvědčovat o tom, proč si sušené květiny pořídit jako spíše proč je nepořídit. Má to dva zásadní důvody, s nimiž vás blíže seznámíme v následujících řádcích.

Nepraktický lapač prachu

Pojďme si nejprve představit první negativum spojené se sušenými květinami. Když si takové květiny postavíme do rohu místnosti nebo někam na stůl, určitě vypadají na první pohled pěkně. Přijděte k nim ale po týdnu a foukněte na ně. Zvedne se tak velké množství prachu, až to bude k nevíře. Právě sušené květiny jsou velkým lapačem prachu.

Prach na polici asi poměrně snadno utřete, ale dostat ho ze sušených květin bývá občas nadlidským výkonem. Pokud jste alergici nebo žijete s alergikem, pak tento typ dekorace není zrovna ideální volbou.

Sušené květiny neznačí nic dobrého

Pokud dáváte přednost duchovnu a věříte na podobné věci, zkuste se na sušené květiny podívat i z tohoto úhlu pohledu. Uschlá květina prezentuje opak života na rozdíl od květiny krásně rozkvetlé. To znamená, že sušené květiny jsou představují smrt, úpadek a nic hezkého. A je pravdou, že většina z nás si chce domácnost vyzdobit něčím, co bude spíše nositelem radosti a života.

I výjimky se občas najdou

Když pomineme oba dva výše uvedené důvody, proč si nedávat sušené květiny do bytu, existují tu pochopitelně i výjimky, kdy to můžete udělat. Obvykle se to týká květina se sentimentální hodnotou. Typickým příkladem je svatební kytice, kterou jednoduše chcete mít neustále při sobě. Pokud to provedete dbejte pouze na šetrné sundávání prachu, protože sušené květiny jsou pochopitelně velice náchylné na jakoukoliv manipulaci. Velice snadno se poškodí a rozsypou.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.