Home » Ostatní » Solární panely mají za sebou už dlouhou historii
solarni panel

Solární panely mají za sebou už dlouhou historii

V současné době už existuje snad naprosto všechno. Lidé mohou investovat do různých věcí, mohou si koupit opravdu takřka cokoliv. V případě, že patříte k lidem, kteří nechtějí investovat do něčeho nesmyslného, doporučujeme se obrátit na firmu Solidsun, která vám na střechu domu nainstaluje solární panely. Solární elektárna čili také fotovoltaika není rozhodně marná investice. Je to naopak investice, která může rapidně snížit energetickou náročnost budovy, tudíž může přispět k ochraně naší planety tím, že nijak neznečistí ovzduší kolem nás.

I když se dnes můžou jevit solární panely jako něco zcela běžného a samozřejmého, je třeba konstatovat, že tu nebyly vždycky. Zaměřme se tedy na historii solárních panelů a prozraďme si, kde se tu vlastně vzaly věci, jež aktuálně dokážou snížit energetickou náročnost nejedné budovy.

solarni panel

zdroj: pixabay.com

O solárních panelech se ví dlouho, na jejich využití se však přišlo až posléze

Solární panely jsou vynález, na který se přišlo už poměrně dávno. Ovšem stejně jako je tomu i u jiných vynálezů, dlouho se nevědělo, jak takový solární panel využít. Na využití solárních panelů se přišlo až v roce 1839. Na využití přišel Alexander Edmond Becquerel, po kterém je pojmenována jedna z jednotek radioaktivního zařízení.

Zmíněný vynálezce prokázal existenci infračerveného záření, pokusil se také o první barevnou fotografii.

Je třeba také konstatovat, že fotovoltaické panely později využila hodně až kosmonautika. Ještě předtím však na základě záření dokázali Grylis Adams a Richard Evans Day vytvořit elektrické napětí.

Původně měly fotovoltaické panely napájet vesmírné družice

Věděli jste, že původně měli fotovoltaické panely napájet vesmírné družice? Kvůli tomu ostatně byly panely vymyšleny. Dnes však sídlí na nejedné střeše, aby ušetřili životní prostředí, naši peněženku a aby snížili energetickou náročnost budovy.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.