Home » Ostatní » Nábytek z masivu a jeho přednosti
79968 masiv moft drevko

Nábytek z masivu a jeho přednosti

Interiérový design podléhá trendům jako všechny oblasti módy a designu. Pokud toužíte po nábytku, který odolá času i změnám vkusu, jasnou volbu představuje masiv.

Proč volit masivní nábytek

Mezi nejoblíbenější druhy dřeva patří zejména bukové a dubové. Zvlášť zajímavě pak v každém interiéru působí dekor divoký dub. Ten vnese do bytu útulný a přirozený dojem. Estetika je však jen jedním z celé řady důvodů, proč si masivní nábytek pořídit.

Lamino se nikdy nemůže vyrovnat masivu svojí vůní. S přírodním dřevem si navíc vždy můžete být jisti jeho zdravotní nezávadností. Nezpůsobuje alergie a neuvolňují se z něj škodliviny, jak tomu může být u levnějších dřevotřísek, kde se používají pojiva. Nábytek proto může být také v místnosti, kde se pohybují citlivé osoby s alergií nebo malé děti.

Každý kus si při výrobě prochází povrchovou úpravou kvůli zvýšení odolnosti a prodloužení jeho životnosti, všechny použité látky jsou však rovněž čistě přírodního charakteru. Dnes už u většiny produktů převládá ta, na bázi voskových olejů.

Masivní dřevo najde uplatnění v každé části bytu – v ložnicích i obývacích pokojích. Sem se ideálně hodí hlavně komoda divoký dub, která vyniká svojí robustností. Poskytne dostatek úložného prostoru pro všechny nezbytnosti.

Jak sladit všechny součásti

Při sestavování jednotlivých nábytkových komponent a jejich včlenění do interiéru bychom měli dodržovat jedno základní pravidlo. A to sice, že méně znamená víc. Vybereme-li si konkrétní dekor, snažíme se ve stejném duchu zařídit celé zařízení. Jinak by mohl výsledný dojem působit chaoticky a neuspořádaně.

Zvolíme-li jako dominantní prvek například provedení obývací stěna masiv dub, dbáme na to, aby k obývací stěně ladila komoda či konferenční stolek. Dřevo si rozumí s mnoha dalšími materiály, koupě masivního nábytku vás tedy nebude žádným způsobem limitovat z hlediska toho, co se k němu hodí a co ne. Uplatnění najde v moderně jednoduchém interiéru iv bydlení laděném v retro stylu.

Článek vznikl díky spolupráci s https://www.drevko.cz

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.