Home » Ostatní » Paletizační vidle aneb jak snadno manipulovat s paletami?
Paletizační vidle 1000 mm UNC

Paletizační vidle aneb jak snadno manipulovat s paletami?

Vynález palety velmi zjednodušil logistické operace, neboť nyní je možné přepravovat jakékoliv zboží na univerzální podložce, které jsou přizpůsobeny prakticky všechny dopravní prostředky. Nezáleží na tom, zda chcete své zboží odeslat kamionem, lodí nebo letadlem, protože jsou dimenzovány na univerzální formát palet. Otázkou ovšem je, jak palety efektivně nakládat?

Proč používat paletizační vidle?

Paletizační vidle jsou bezpochyby tím nejlepším nástrojem, který můžete při nakládání nebo skládání palet využít. Nejenom, že budete profitovat z univerzálních rozměrů palety, ale navíc získáte nástroj, který se v kombinaci se smykovým nebo kolovým nakladačem stane neocenitelným. Zvláště pokud povětšinou nakládáte palety ve ztížených podmínkách, v nichž by obyčejný vysokozdvižný vozík zapadl. Jediným možným řešením je pak smykový nakladač Locust a paletizační vidle.

Paletizační vidle 1000 mm UNC

Paletové vidle jsou univerzálním nástrojem

Paletové vidle lze připojit jak ke smykovým nakladačům Locust, tak k UNC nebo Novotný. Jsou určeny především na dopravu pevných materiálu na kratší vzdálenosti, a to i v obtížných podmínkách. Některé varianty sice nedisponují ochranným rámem, avšak to neznamená, že by přepravovaná paleta nebyla v bezpečí. Jejich nosnost se pohybuje na hranici 2 tun a s délkou vidlic jednoho metru se manipulace s jakoukoliv paletou stane doslova hračkou.

K čemu slouží vidle s přidržovačem?

Pořídit si ovšem můžete i vidle s přidržovačem, které sice nevyužijete při přemisťování palet, ale své uplatnění jistě najdou. Jsou totiž určeny pro stejné stroje jako vidle paletizační, takže by rozhodně neměly chybět ve vašem strojovém parku. Vidle s přidržovačem použijete například při přemisťování dřevěný hranolů nebo železných prutů či plastových trubek, které by vám z obyčejných vidlí při manipulaci sklouzly. U tohoto typu je však na místě drží jednoválcový přidržovač, díky čemuž je náklad v naprostém bezpečí.

Pokud si tedy lámete hlavu s přepravou palet, pak využijte paletizačních vidlí. Tento univerzální nástroj si postupem času určitě oblíbíte.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.