Home » Ostatní » Už jste někdy vyzkoušeli noční vidění?
nocni videni

Už jste někdy vyzkoušeli noční vidění?

Noční vidění je něčím, co zná bezpochyby každý člověk. Minimálně z nějakého akčního filmu, kdy vojáci pochodují v noci s nočním viděním připevněným na hlavě. Z filmu do reality se však můžete přesunout velice snadno. A to proto, že tyto přístroje jsou nyní cenově dostupné, a navíc se prodávají v několik variantách vyhotovení.

Užívejte si pohled v noci

Noční vidění vypadá na první pohled jako dalekohled, ať už ten monokulární nebo binokulární. Při bližším prozkoumání ale zjistíte, že jen tak o ledajaký dalekohled nejde. Používána je pochopitelně naprosto odlišná technologie, která pracuje se zbytkovým světlem. Noční vidění vám pak umožní zpozorovat nazelenalý obraz, v němž budou k vidění jednotlivé osoby, předměty, zvířata a podobně.

nocni videni

Když si budete vybírat noční vidění věřte, že na své si přijde naprosto každý. Od nočního vidění generace I, přes noční vidění generace II až po digitální noční vidění. Je však pravdou, že tento způsob zobrazování předmětů v noci není tím jediným, na jaký můžete narazit.

Termovize – jiný způsob nočního vidění

Na mysli máme zařízení označované jako termovize. Takový přístroj už nepotřebuje zbytkové světlo, ale využívá zcela unikátní algoritmus. Pracuje se zde s detekcí tepelného záření, jenž je zpozorovatelné právě prostřednictvím termovize.

Je pravdou, že na rozdíl od nočního vidění jde o nákladnější investici, takže si jí nemůže vyzkoušet každý. V každém případě, vyšší pořizovací cena se promítá nejenom do špičkové technologie, ale i do celkového zpracování. Pogumované tělo je obvykle voděodolné a vydrží toho opravdu dost.

Jestliže nemáte na pořízení termovize, pak vyzkoušejte alespoň noční vidění, které je mnohem dostupnější. Sami nám jistě dáte za pravdu, že tomuto zážitku, potažmo koníčku propadne naprosto každý a pozorovat budete moci cokoliv a kdykoliv.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.