Home » Ostatní » Pořídili jste si štěně? Pak nezapomínejte na pár důležitých věcí
dog 1644242899

Pořídili jste si štěně? Pak nezapomínejte na pár důležitých věcí

Pes je plnohodnotným členem jakékoliv domácnosti, o tom není žádných pochyb. Pokud jste se rozhodli pořídit si nové štěně, měli byste k takovému kroku přistupovat zodpovědně. Jde o totiž o závazek na několik dlouhých let. Každý majitel mi měl znát několik základních pravidel, jak se starat o nového čtyřnohého mazlíčka.

Věnujte psovi odpovídající péči

Asi není zapotřebí prozrazovat, že když si pořídíte psa, potřebujete pro něj základní výbavu. To znamená, než si přinese štěně domů, investujte do pohodlného pelíšku, hraček, ale také kvalitního krmiva. Tím vším vaše starost ale teprve začíná, nikoliv končí.

U štěňat je zapotřebí nepodceňovat několik základních věcí týkajících se primárně péče. Je to starost o zuby, o které je třeba pečovat v podstatě celý život psa. Pořídit mu můžete nejrůznější hračky, které přispívající k posilování chrupu. Nelekněte se, že psovi budou v období od třetího do sedmého měsíce vypadávat jeho mléčné zuby.

Dále počítejte s tím, že je zapotřebí pečovat také o srst psa. Pokud si vyberete dlouhosrsté plemeno, platí to dvojnásob. Pro mytí srsti psa zvolte vhodné šampony a nezapomeňte ani na pravidelné vyčesávání. Ulevíte tím psovi, zlepšíte jeho srst a zároveň nebudete mít po domě či bytě přemíru vypadaných chlupů.

Začněte se základním výcvikem

Když si pořídíte psa, neměli byste podceňovat ani jeho výcvik. Naučte ho chodit na vodítku. Měl by slyšet na své jméno. Od tří měsíců si musí uvědomovat význam slova NE a o měsíc později už by měl zvládat základní povely. Snažte se psa vychovat hned od začátku, aby chodil při noze, přišel, když na něj zavoláte, sedl si a podobně. Poslušnost je základ a vy se v budoucnu vyhnete řadě nepříjemných situací, když vás neposlechne.

Nyní když víte, co všechno potřebuje váš nový čtyřnohý člen rodiny, nezbývá, než se pustit do jeho výběru.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.