Home » Vybavení » Jak vybírat nábytek do dětského pokoje

Jak vybírat nábytek do dětského pokoje

I když se na první pohled může zdát, že dětský pokoj je pro děti pouze místo, kde si hrají, spí a učí se, tak se plete. Pro děti je jejich pokoj pevnost, do které na ně nikdo nemůže, nejprve bubáci, v pozdějším věku jejich rodiče. Podstatné je vybírat nábytek do dětského pokoje tak, aby se v něm dítě cítilo dobře.

Nábytek do do dětského pokoje vybíráme s ohledem na věk dítě. Musíme dbát na to, aby veškeré vybavení dětského pokoje bylo bezpečné a zdravotně nezávadné.“ říká pan Radek Polodna, majitel společnosti Nábytek Polodna a doplňuje:  „Proto nedílnou součástí výběru dětského pokoje je důslednost.“

Především nezapomínejte, že děti rostou. Pokud nábytek nekupujete pouze na rok, tak počítejte s tím, že dítě může z nábytku tvz. vyrůst… Takže je lepší volit rostoucí nábytek.

A v neposlední řadě výběrem správného nábytku můžete děti učit pořádku. Pokud děti budou mít k dispozici dostatek úložného prostoru a každá hračka či věc v jejich dětském pokojíčku bude mít svoje místo, bude se jim lépe udržovat pořádek, protože budou vědět, kam věci patří a úklid se tam může stát hrou. Docílíte toho pomocí různých komod, boxů na na hračky, uzavřených skříněk s přihrádkami…

detsky_pokoj

Jak vybrat dětskou postel?

  • Dětská postel je základ celého pokoje, každé dítě se musí dobře vyspat, aby mělo dost energie na další den. Proto vybíráme kvalitní matraci a rošt. Matrace by neměla být měkká ani tvrdá, nejvhodnější variantou je zdravotní matrace. Rošt je nejlepší zvolit lamelový. Právě postel je tím případem nábytku, ze které dítě může rychle vyrůst. Proto volte buď rostoucí postele, nebo kupte rovnou v dospělé velikosti. Spoustu výrobců nabízí dospělé postele v hezkém moderním barevném designu. Postel může sloužit i jako další úložný prostor to dobré řešení nejen z hlediska dalšího úložného prostoru, ale také že Vám nebo spíše Vašemu dítěti odpadnou starosti, že se pod postelí schovává nějaký bubák.

Jak vybrat pracovní stůl pro děti?

  • Dětským pracovním stolům je často přisuzována role místa, kde se píši domácí úkoly. Ale mají mnohem širší zaměření… může se na nich malovat, hrát si a dělat spoustu dalších činností. I v případě stolů je důležitá jejich výška, různě velké děti potřebují různou výšku stolu, aby se jim u stolu dobře pracovalo. Pro menší děti, u kterých se předpokládá, že porostou, jsou vhodnou volbou rostoucí stoly, které často mají i polohovací pracovní desku, což dětem usnadňuje práci či hru.

Jak vybrat dětskou židli?

  • Důležité je odmala děti učit, jak se u stolu správně sedí, aby měly zdravá záda. Ke správnému sezení je důležitá kvalitní dětská židle, která dětem pomůže správně sedět. Vlastnosti kvalitní židle poznáte tak, že je kolečková a má nastavitelnou výšku. Ovládání židlí bývá velmi jednoduché a dítě to zvládne samo pomocí páčky.
  • Maximální pohodlí dětem zajistí čalouněný podsedák a nastavitelné područky, které ulevují páteři. Vybírat lze z mnoho moderních designů a různých materiálů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.