Home » Zahrada » Exotické stromy můžete pěstovat i na vlastní zahradě
papaya 1601728643

Exotické stromy můžete pěstovat i na vlastní zahradě

Zahrada je místem, kde spousta z nás pěstuje nejrůznější plodiny a rostliny. Vzhledem ke stále se měnícímu klimatu se však nemusíte pouštět pouze do pěstování klasických stromů, jakými jsou jabloně, hrušky, třesně, blumy a podobně. Nebojte se v tomto směru trochu experimentovat, protože vypěstovat se dá i mnoho exotických plodů. A právě s nimi vás seznámíme v následujících řádcích.

Exotika na zahradě

Jako první druh ovoce můžete vyzkoušet asijskou hrušeň nashi, která je označována odborným názvem Pyrus pyrifolia. Tento strom se svou výškou v dospělosti podobá vzrostlé jabloni kolem pěti metrů. Když jsou stromy dobře naroubované, lze získat velice kvalitní a chutné plody.

Dále se zkuste zaměřit na subtropickou rostlinu zvanou Cyphomandra betacea neboli Račenka tamarillo. V tomto případě jde spíše o keř, jehož plody do jisté míry připomínají rajčata. Podle toho také onen jasně vypovídající název. Plodina tohoto typu může dorůst do výšky až tří metrů. V letní sezóně se stane ideální volbou na terasu, zkrátka na místo, kde je dostatek slunce.

papaya 1601728643

Náš další tip padne na plodinu zvanou Muďol. Další exotické ovoce, které vám bude dozrávat v období konce léta a začátkem podzimu. Voňavé plody jsou příslibem velice chutné dužiny. Navíc rostlina vypadá krásně ještě bez plodů, kdy se vyjímá fialovými květy.

Vypěstovat si můžete i papáju

Zaměřit se můžete i na mnohem známější exotické plodiny, mezi které patří papája. Tu můžete zkusit pěstovat dokonce i v interiéru. Větší možnost růstu jí dáte pochopitelně venku. Díky tomu budou větší i samotné plody před sklizní.

Tak co, troufnete si na pěstování exotických stromů na zahradě? Pokud žijete v teplejších klimatických oblastech České republiky, tak vám v tom vesměs nic nebrání. Zkuste svou zahradu odlišit od té sousední právě něčím novým a exotickým.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.