Home » Vybavení » Proč si vybrat betonový plot aneb jeho výhody

Proč si vybrat betonový plot aneb jeho výhody

Betonový plot není vhodný pouze pro průmyslové areály a komerční objekty. Skvěle se hodí i k rodinným domům. Betonové ploty mají celou řadu výhod, kvůli kterým jsou stále populárnější a těší se velké oblibě. Jaké jsou jejich výhody a proč si vybrat zrovna toto řešení?

Betonový plot je rychlý na výstavbu

Hlavní výhodou betonového plotu je rychlost výstavby. Ve srovnání s jinými druhy plotů jsou vystavený za pár hodin. Dalším bonusem je mnohem delší životnost. Betonový plot vydrží několik desítek let ve skvělé formě a nepotřebuje žádnou péči. Je nenáročný na údržbu a odolný proti nepříznivým vlivům počasí. Navíc disponuje skvělou ochranou soukromí.

Jak se staví betonový plot

Stavba betonového plotu je velmi jednoduchá. Právě díky technologii stavby je možné plot rychle vystavit. Jednotlivé sloupky se zabudují do země napevno v pravidelných rozestupech. Počet sloupků záleží na rozloze oplocení. Na konci plotu je zabudován koncový sloupek.

Výška plotu je určena počtem desek, které mají šířku půl metru. Standardně se dodává výška do dvou a půl metru. K dispozici jsou i speciální desky a tvary, které mění vzhled a rozměry celého plotu. Speciální designové úpravy pak mění celou vizáž plotu, který vypadá mnohem elegantněji a zajímavěji, než klasická zeď.

Další výhody betonového plotu

Již jsme si řekli výhody betonového plotu, kterými jsou kvalita, pevnost a dlouhá životnost. Výhoda je také ve snadné a rychlé montáži. Další předností je bezúdržbovost. Betonový plot není nutné natírat ani jinak konzervovat. Není náchylný na korozi, jako je tomu u plotu z pletiva nebo kovu.

Samozřejmostí je pak vysoká stabilita, kterou oceníte zejména při nepříznivém počasí a vysokém poryvu větru. Jednou z hlavních a dost podstatných výhod je také vysoká bezpečnost a ochranu proti hluku z ulice nebo rušné silnice.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.