Home » Byt » Solární tašky na střechu jsou zajímavým trendem
roof 1667570447

Solární tašky na střechu jsou zajímavým trendem

Moderní stavitelství jde neustále kupředu. Lidé se snaží volit čím dál lepší materiály, které by ve výsledku přinesly patřičnou úsporu z pohledu provozních nákladů. Není se tak čemu divit, že se v posledních letech rozmáhají solární střešní tašky. Proč instalovat střešní krytinu a pak ještě jednou připlácet za fotovoltaické panely, když jsou jde ve výsledku jednodušeji?

Solární tašky Tesla

Když jde o solární energii, baterie a podobně, asi každého napadne jméno Elona Muska, který je zakladatelem společnosti Tesla. Právě tento vizionář se pustil do vývoje a prodeje solárních tašek. I když je nabízí řada ostatních výrobců je pravdou, že Tesla jde v tomto směru vždy o trochu dál. O tom ostatně vypovídají i další projekty Elona Muska.

Aktuálně lze využít třetí generaci jeho solárních tašek, které jsou nejenom funkční, ale také cenově dostupnější. Oproti předchozím verzím za ně majitelé nemovitostí zaplatí zhruba polovinu. Jen pro představu, střecha o ploše 200 m2 vyjde asi na 900 000 Kč za solární tašky. Jde pouze o tašky, nikoliv vazbu a další přidružené věci. Výkon takových tašek se pohybuje kolem deseti kilowatt.

O dalším vývoji solární tašek pod záštitou Elona Muska navíc nelze pochybovat. Dostupné budou další barevné varianty kromě černé a podobně. Právě neustálý vývoj těchto technologií je předzvěstí toho, že se za pár dalších let máme na co těšit.

Vyzkoušejte solární tašky

Solární tašky jsou v některých částech světa doslova boomem. I když na ně v Česku kvůli vyšší ceně nenarazíte na každém kroku, střechy tohoto typu přibývají. A není se čemu. Zvyšující se investice do elektřiny a plynu jednoduše zajišťují rychlost návratnost vložených peněz. Pokud máte zájem o solární tašky na svoji budoucí střechu rodinného domu nebo komerčního objektu, oslovte pouze zkušené profesionály.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.