Home » Vybavení » Vybudujte si praktickou domácí posilovnu
fitness 1667570486

Vybudujte si praktickou domácí posilovnu

Člověk by se měl neustále udržovat v dobré fyzické kondici. Má to svůj význam. Pohyb totiž prospívá tělu. Pokud se kromě fyzičky chcete postarat také o růst svalové hmoty, musíte vyrazit do posilovny. Jestliže to máte daleko nebo toužíte po soukromí při cvičení, zařiďte si domácí posilovnu.

V první řadě ušetříte peníze za vstupné, můžete ji navštěvovat neomezeně, nikdo vás nebude rušit, a dokonce si můžete pustit i vlastní hudbu. To jsou klady, které vás bezpochyby přesvědčí.

Začněte od těch základních věcí

V okamžiku, kdy si najdete vhodné prostory pro domácí posilovnu, přichází na přetřes samotné vybavování. Začít můžete tím nejtriviálnějším, co se vám bezpochyby hodí. Bude to podložka pro cvičení. Dalším velice univerzálním prvkem je posilovací lavice. Zvolte si model lavice, na které budete moci provozovat více cviků najednou. Díky tomu posílíte značnou část těla.

Vylepšenou verzí posilovací lavice je multifunkční věž. Ta nabízí až desítky odlišných cvičení. Pokud nechte do domácí posilovny investovat větší sumu peněz, ale žádáte určitou komplexnost, tohle budou dva základní stroje, bez nichž se neobejdete.

Nezapomínejte na činky a další

Co by to však bylo za domácí posilovnu, kdyby v ní nebyly také činky? Každý moc dobře ví, s jakými vahami cvičí, proto je vhodné pořídit si individuální váhový rozsah činek. V dnešní době se však nemusíte spoléhat pouze na ně. Hodně rozšířeným cvičebním nástrojem je kettbell. I v jeho případě existují různé váhy, s nimiž dokonale procvičíte a protáhnete celé tělo.

Jestliže budete kromě svalů cílit také na odpovídající kondici, vaším cílem se stane rotoped, spinningové kolo nebo třeba eliptický trenažer. Alternativou je ještě veslo a běžící pás. Na všech strojích se dostatečně zapotíte, stačí si pouze vybrat. Takhle nějak vypadá základ pro domácí posilovnu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.