Home » Zahrada » Jaký zvolit zahradní nábytek?

Jaký zvolit zahradní nábytek?

Každý, kdo vlastní zahradu či volný prostor kolem domu podlehne vybudování příjemné pergoly, terasy či altánu. Místo, kde můžete relaxovat, odpočívat a oddávat se významným okamžikům s rodinou a s přáteli.

Aby však byl zajištěn maximální komfort v takovém působišti, je třeba neopomínat na pohodlný zahradní nábytek. V jeho případě se vám otevírají neomezené možnosti v podobě rozdílných vzhledů, rozměrů a samotného výrobního materiálu.

Spojte přírodu s přírodou

zahradni nabytekVyznavači přírodních materiálů jistě podlehnou nabídce dřevěného zahradního nábytku. Ten působí velice originálně a díky velkému množství laků se lze dopracovat k odpovídajícímu zabarvení. Nutno však podotknout, že pravidelná údržba několikrát do roka je v tomto směru zcela na místě.

Poměrně moderní záležitostí jsou i betonové stoly, židle a lavice vznikající v kombinaci s dřevěnými částmi. U nich je však třeba počítat s omezenější manipulací, a to právě kvůli vysoké hmotnosti.

Bezúdržbový zahradní nábytek

Pakliže péči o zahradní nábytek nechcete věnovat tolik pozornosti a vaše údržba končí u kýble s vodou a hadrem, zaměřte se zcela odlišným směrem.

  • Plastový zahradní nábytek
  • Ratanový zahradní nábytek

V druhém případě máme na mysli moderní ratan zhotovený z plastových dílců. Na první pohled nepoznáte rozdíl, nemusíte však takovým zahradním prvkům věnovat jakoukoliv větší pozornost.

Elegance v podání hliníku a kovu

Jestliže své venkovní prostory stylizujete do novodobého stylu, nepodceňujte ani originalitu hliníkového a kovového zahradního nábytku. I ten vzniká ve spojení se dřevem. Také zde je však nutná pravidelná údržba, navíc, když jsou židle a stoly vystavovány špatným povětrnostním podmínkám. Kovu lze vyčítat snad jen pocit chladu na omak, což do značné míry vyřeší praktické a pohodlné podsedáky.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: khunaspix).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.