Home » Ostatní » Pozor na největší chyby při zařizování obývacího pokoje
Pozor na nejvetsi chyby pri zarizovani obyvaciho pokoje

Pozor na největší chyby při zařizování obývacího pokoje

Konečně máte možnost si nachystat prostor podle svého? Nastal čas pro výměnu nábytku, topného tělesa, nebo třeba celé dispozice bytu? Dejte si pozor na nejčastější chyby, které lidé při zařizování obývacího pokoje dělají.

Jeden den v místnosti

Než se pustíte do prací, měli byste v místnosti strávit alespoň jeden den. Všímejte si, jak je pokoj orientován. Kudy jde světlo. Jak se v prostoru bude sledovat za denního či večerního svitu slunce váš oblíbený program. Budete mít v pokoji také pracovnu? Snažte se vysledovat, zda vám slunce nebude oslňovat pracovní prostor. Všímejte si, jaká záclona by se do prostoru hodila a na jakou garnýž ji pověsit, zamyslete se nad vhodnými závěsy i žaluziemi. Ať už vyberete kovové garnýže nebo třeba dřevěné, tak stačí jeden den a vyhnete se tolika chybám.

Není to archiv

Když už se pro změnu rozhodnete, vezměte ji od podlahy. Jistě si nepřejete, aby se nový prostor stal pohřebištěm starých předmětů. S láskou je zabalte do vzpomínkové krabice a uložte do sklepa, odkud si je jednou za čas pro radost vytáhnete. V novém prostoru by už ale pro staré věci místo být nemělo. Nejste archiv. Tvoříte současnost a budoucnost. Nakupte si nový nábytek, který bude v souladu s vašimi požadavky. Na okna dejte moderní garnýže a záclony. Obklopte se zelení. Začněte novou etapu života.

Každý pes jiná ves

Při zařizování obýváku si lidé často pletou styly. Projděte si časopisy o bydlení a vytvořte si kompozici, která spolu bude ladit. Pokud si nejste jisti, využijte rad bytového designéra nebo člověka, kterému v otázce vkusu věříte. Nápady také hledejte na sociálních sítích, kde se sdružují lidé, kteří milují vintage, retro, selský styl, provence, nebo třeba minimalismus a industrial. Dodržujte styl, který si zvolíte.

Zařizování obývacího pokoje bude hračka, když se vyhnete nejčastějším chybám, které lidé při jeho tvorbě dělají.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.