Home » Vybavení » Jaké výhody přináší tepelné čerpadlo?
heating 1601729861

Jaké výhody přináší tepelné čerpadlo?

V dnešní době má každý možnost zvolit libovolný typ vytápění nemovitosti, včetně ohřevu vody. Spoléhat se pochopitelně nemusíte pouze na plynové kotle nebo krby na tuhá paliva. Poslední roky se do popředí zájmu mnohých majitelů rodinných domů dostávají tepelná čerpadla. Ta víceméně fungují na principu klasické chladničky. Jsou schopny získat z obnovitelných zdrojů přibližně tři čtvrtiny energie, zbytek je pak odběr z elektrické sítě.

Hlavní přednosti tepelného čerpadla

Úvod tohoto článku do jisté míry prozradil jednu ze zásadních výhod tepelného čerpadla. Je to především finanční úspora, respektive podstatně levnější provoz nežli u jiných druhů vytápění. To je způsobeno především využitím obnovitelných zdrojů energie, takže do jisté míry vás může hřát také fakt, že jste šetrní k životnímu prostředí.

heating 1601729861

Mezi další klady lze s jistotou zařadit nenároční provoz, který nevyžaduje výraznější údržbu a podobné věci. Tepelné čerpadlo je nenáročné nejenom na provoz, ale také na samotnou obsluhu. Jeho instalaci vám provede odborná firma a následným ovládáním nebudete mít žádné problémy.

Tepelné čerpadlo na první pohled může vypadat jako výraznější jednorázová investice, ta se vám však poměrně rychle navrátí.

Má tepelné čerpadlo nějaké nevýhody?

Zápornou vlastností tepelných čerpadel může být hlučnost, jde však o to, jaký typ čerpadla zvolíte. Toto negativum se projevuje hlavně u varianty vzduch – voda. Na druhou stranu už lze dnes vybrat takové výrobky, které mají minimální hlučnost. Navíc při návrhu jejich situování je už brán zřetel na to, aby stály na straně domu, kde vás budou minimálně rušit.

Další nevýhody mohou plynout spíše z toho, jaký typ tepelného čerpadla vyberete. Náročnější na údržbu je například verze voda – voda, větší investice vás může čekat u řešení země – voda. Konkrétní volbu je třeba vždy konzultovat individuálně s patřičnými odborníky.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.