Home » Vybavení » Pastelové barvy v interiéru jsou trendy
pastelove barvy

Pastelové barvy v interiéru jsou trendy

Pro svou domácnost si nepřejete žádné výrazné barvy, ale přesto se vám nelíbí bílé stěny a doplňky? Pojďte se s námi projít romantickou nabídkou pastelových barev. Zabydlely se nejen ve stylu Provence.

Vítejte doma

Domov je tam, kde se cítíme příjemně. Měli bychom proto volit prvky, které s námi korespondují. Mnohé moderní interiéry přitom připomínají vše možné, jen ne útulný domov. Lze to ale snadno změnit. Pořiďte si kovové garnýže, na kterých se bude skvěle vyjímat nový závěs v pastelových barvách. Na garnýže zavěste záclonu v maxi délce. Do interiéru přidejte vhodné doplňky a najednou se celý prostor promění. Jak pastelové barvy použít?

Bytové textilie

To nejsnadnější, co můžete udělat ihned, je nakoupit bytové textilie v jemných pastelových odstínech. Je libo typickou provensálskou barvu světle fialové, se kterou se setkáte v bytovém designu ve stylu Provence? Nebo se vám více líbí jemně modrá, mint, nebo třeba růžová barva? Působivá je také pastelově zelená – ta dokáže oživit všechny typy interiéru.

Stačí přitom jen několik dekoračních polštářků, vhodné prostírání, závěsy, nebo třeba koberečky, aby se celkový nádech místnosti zcela proměnil.

Výmalba? Stačí jedna stěna

Není potřeba používat barvy pro všechny stěny v místnosti. Místo toho se soustřeďte pouze na jednu nebo dvě stěny, pro které si budete přát tento barevný kabátek v podobě pastelových barev. Barevné zákoutí se bude dobře hodit k jídelnímu stolu a jeho zákoutí, nebo jako příjemné zpestření za vaší obývací stěnou.

Na dekorace jděte chytře

Dekorace v pastelových barvách je skutečně snadné sehnat. Kombinujte svíčky v mint, růžové a pastelově zelené a vytvořte krásnou kompozici například na obyčejném obývacím parapetu. Nebo zvolte jeden ústřední motiv do každé z místností. Tím může být vlastnoručně vytvořené umělecké dílo, nebo třeba nové nádobí v pastelových barvách. Skvěle vám poslouží také barevné květináče.

Pastelové barvy vám pomohou vytvořit dokonalý domov.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.