Home » Ostatní » V Michli se nudit nebudete

V Michli se nudit nebudete

Moderní pražskou čtvrtí s bohatým nádechem historie je v současnosti bezpochyby Michle. Zmínky o ní můžeme najít už v 14. století, kdy byla momentální část Prahy 4 tvořena velkou osadou. To znamená vinice, louky, zahrady a také sledovny. Celková modernizace byla dokončena až na začátku 20. století.

Následně tu vznikly stavby jako mlýn, cihelny a pivovar. Oficiálně se Michle stala součástí Prahy v roce 1922. Momentálně zde můžeme narazit na nově vznikající byty v Michli. Moderní rezidence jasně potvrzují, že má Prha 4 v plánu stát se významnou částí města.

Co najdeme v Michli zajímavého?

V Praze 4 najdeme všechno tam, kde má být. Tedy co nejblíže! Nejmodernější rezidence Michle se vším co od města očekáváte, jsou v ulici Hadovitá. Odtud se dostanete pěšky na všechna důležitá místa. To znamená k obchodům, bezvadným restauracím ale i za sportem. Pro všechny případy jste do 10 minut u zastávky MHD. Tato čtvrť je naprosto perfektně zařízená pro rodinu s dětmi. Díky své prestiži v okolí najdete školky, základní školy a dokonce gymnázia s širokou nabídkou kroužků.

Se všemi těmito benefity není Michle přímo součástí centra. Místo obchodní center a velké dopravní špičky tady naleznete spíše nádherný Baarův park s dětským hřištěm. Funguje dokonce i v zimě, kdy se překrývá multifunkční halou.

Další zajímavým místem pro rekreaci je Kunratický les. Sem se dá z Hadovité pohodlně dojet na kole. Podle kronik právě zde trefila Václava IV mrtvice, kdy se dozvěděl o husitském postupu. V lese je řada hezkých hospůdek a také minizoo. V Michli se zkrátka nudit nebudete.

Připojte se ke spokojenému životu v Michli! Pro více informací přejděte na https://www.rezidencehadovita.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.