Home » Ostatní » VLASTNÍ DOMÁCÍ SAUNA

VLASTNÍ DOMÁCÍ SAUNA

Domácí saunování se poslední dobou těší stále větší oblibě. Vlastní domácí saunu si pořizují nejen majitelé luxusních domů, ale také majitelé panelových bytů. Je jasné, že byt nabízí jiné možnosti než dům, ale i tak to není problém.

Všichni jistě vědí, že pravidelné saunování vám zlepší obranyschopnost organismu a celkově má blahodárný vliv na naše zdraví. To je hlavním důvodem, proč si saunu pořizuje mnoho lidí.

Na stavbu sauny nepotřebujete žádné stavební povolení. Je to vlastně něco jako pořízení nového nábytku. Přípravy začínají zaměřením prostoru, poté následuje cenová kalkulace, smlouva s firmou a následná realizace. Pokud nejste nároční a stačí vám domácí saunová kabinka, pak je montáž hotová za pár hodin. Chcete-li ovšem nějaké atypické tvary, tak to bude trvat trochu déle.

Domácí saunu si můžete pořídit dokonce i do garsonky. V tomto případě se hojně využívá mini sauna, která má opravdu malé rozměry.

Můžete si také pořídit bio saunu. Jedná se o klasickou saunu, která vlastní topidlo s aktivním výparníkem a regulátorem, který umožňuje nastavit poměr teploty a vlhkosti uvnitř sauny. Díky regulátoru můžete docílit až 70% vlhkosti vzduchu s teplotou kolem 60°C. V klasické sauně bývá vlhkost pouze 10-15%.

Domácí saunu byste si měli vybavit topidlem s výparníkem. Můžete zvážit i jeho kombinaci s infrazářičem. Pro opravdové vychutnání saunování se nabízí také různé druhy LED osvětlení a ozvučení.

Pokud patříte mezi osoby, které si můžou dovolit zainvestovat do sauny více peněz, pak by se vám určitě mohly líbit masité dřeviny, ze kterých se provádí obklady stěn. Masivem si můžete obložit i strop. V tomto případě se nabízí použít CEDR, který je opravdu kvalitní.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.