Home » Ostatní » Porovnání kamerového systému a fotopastí

Porovnání kamerového systému a fotopastí

Chcete začít chránit rodinný dům, nebo třeba chalupu před zloději? Rozhodujete se jaký kamerový systém pořídit? Proč nezvolit snadnější a levnější řešení! Na trhu najdeme velké množství kamerových systémů, které budou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu chránit náš majetek před zloději, existuje však levnější a stejně účinné řešení – fotopast.

Fotopast k ochraně majetku

Není žádným překvapením, že většinou se fotopasti používají pro sledování pohybu zvěře, ale proč nevyužít tuhle chytrou krabičku i k ochraně majetku, má všechny předpoklady nahradit zaběhlý kamerový systém, a výhod má opravdu hodně.

  • Snadná instalace i nastavení
  • Nízká pořizovací cena
  • Snadná změna místa umístění
  • Provoz na baterie i několik měsíců
  • Žádné kabely a složité umisťování
  • Oku neviditelné snímání v noci

Výhod by se dalo najít daleko více, tohle je pouze výčet těch nejzásadnějších, které fotopasti oproti kamerovým systémům mají.

Kamerový systém a jeho nevýhody

1.      Kamery jsou vidět

Kamery v noci nepatrně svítí a případný zloděj hned vidí, že jej něco snímá.

2.      Instalace a kabeláž

Kamerový systém vyžaduje propojení všech kamer kabely, aby mohlo dojít k napájení a nahrávání, tudíž je potřeba vrtání děr do zdí a celkově je kamerový systém finančně náročnější na instalaci.

3.      Napájení

Každý kamerový systém je třeba připojit ze zásuvky 220V! Pro pachatele je to nejjednodušší shodit jistič! Na případný záložní zdroj poběží kamery jen pár minut!

4.      Trvalé umístění

Kamerový systém po instalaci není mobilní a tudíž většinou nejde s kamerami hýbat dle potřeby.

5.      Složité nastavení

Ke kamerovému systému je potřeba připojit monitor pro nahrávání a také k prohlížení záznamu, navíc bez monitoru nejde systém nastavit. Instalace je složitá a vyžaduje určité dovednosti.

6.      Cena

Samotný kamerový systém je drahý, navíc je potřeba připočítat i práci s rozmístěním, instalací a provozem kamerového systému.

Ve výše uvedených bodech vidíte, že bohužel kamerový systém oproti použití fotopastí má několik zásadních mínusů, tím hlavním pro většinu z nás bude určitě cena, ta mnohonásobně překračuje pořizovací cenu fotopasti. Navíc, jak už bylo zmíněno, fotopasti disponují funkcemi, které kamerové systémy nemají – provoz na baterie, mobilita, snadná instalace a další.

Pokud se tedy rozhodujete mezi kamerovým systémem a jiným řešením ochrany majetku, zkuste popřemýšlet i nad použitím fotopastí, určitě budete mile překvapeni. Zajímá Vás více? Přečtěte si další otázky a odpovědi ohledně fotopastí, nebo se podívejte na snímky pořízené fotopastí ve dne a v noci.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.