Home » Dům » Vylepšete si vlastní bydlení. Nakupte vhodný materiál
osb desky

Vylepšete si vlastní bydlení. Nakupte vhodný materiál

Chystáte se stavět nebo modernizovat své obydlí? Přemýšlíte o větších stavebních úpravách, než je pouze nákup nového nábytku, malování a podobně? Pak budete jistě potřebovat ten správný stavební materiál. Jestliže si chcete přepažit místnost nebo udělat podhledy na půdě, na přetřes přijdou sádrokartonové desky.

Sádrokarton i OSB desky

Sádrokartonové desky můžete pochopitelně zakoupit v různých tloušťkách. Navíc jsou k dostání i v odlišném materiálovém složení. V některých místnostech budete potřebovat ty protipožární, v jiných vám zase přijdou vhod ty odolávající vlhkosti.

Výhodou sádrokartonových desek je jejich povrchová úprava, která si zaslouží přímou výmalbu. Pokud byste však chtěli zachovat trochu přírodnější charakter například podbití na půdě, nápomocna vám bude OSB deska. Ta je mimochodem vyráběna i se speciálními zámky, takže poměrně snadno a rychle docílíte pevného spoje. OSB desky se v odpovídající tloušťce mohou použít i na podlahu, popřípadě vám poslouží jako výrobní materiál nějaké konstrukce. Meze se v tomto směru jistě nekladou.

Nepodceňujte zateplení nemovitosti

Když už budete modernizovat interiér svého domu, neměli byste zapomínat ani na exteriér. V dnešní době je důležité například kvalitní zateplení nemovitosti. K tomu vám poslouží šedý fasádní polystyren. S pomocí něho minimalizujete jakékoliv tepelné ztráty a dosáhnete úspory financí za energie. A to je investice, která se rozhodně vyplatí.

I fasádní polystyren má samozřejmě jisté parametry ovlivňující celkový výsledek. Z pohledu zateplení pak lze zvolit i minerální vatu. Hodně záleží na tom, jaký typ konstrukce je v rámci zateplení využíván. V každém případě nakupujte kvalitní stavební materiály. Přece jenom, modernizace a rekonstrukce obydlí je dlouhodobou záležitostí, takže se nevyplatí příliš šetřit.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.