Home » Zahrada » V zahradě ve francouzském stylu to voní bylinkami
zahradni lavice

V zahradě ve francouzském stylu to voní bylinkami

Není náhodou, že zahrady ve francouzském stylu jsou často napodobovány zahradními designéry po celém světě. Její rustikální jednoduchost se zvláštní elegancí vykouzlí krásný zelený kout i z městské zahrady. Čím se taková francouzská zahrada vyznačuje? Především vůní bylinek.

Do francouzské zahrady patří bylinky

Charakteristická vůně zahrady ve francouzském stylu pochází především z bylinek, které jsou v ní vysázeny. Bylinky se ve francouzských zahradách používají již po staletí nejen pro svou vůni, ale také pro své kulinářské a léčivé vlastnosti. V současné době mnoho lidí znovu objevuje radost z pěstování a používání bylinek na vlastních zahradách.

Které bylinky jsou vhodné do francouzské zahrady?

Rozhodně si pořiďte bazalku. Tato bylina pochází z Indie, ale již po staletí se pěstuje ve francouzských zahradách. Používá se k ochucení mnoha různých pokrmů, včetně slavné omáčky pesto. Rozmarýn je stálezelený keř pocházející ze Středomoří, který má silnou aromatickou vůni. Do francouzské zahrady patří také šalvěj, která se řadí do čeledi mátovitých a má mírně nahořklou chuť. Běžně se používá k ochucení masových pokrmů. Ze středomoří pocházející tymián je nízko rostoucí bylina s výraznou, štiplavou chutí, která se často používá k dochucení polévek a dušených pokrmů.

Francouzská zahrada ctí preciznost

Kromě charakteristické vůně se francouzská zahrada vyznačuje také precizním designem. Ve Francii jsou zahrady často navrženy velmi geometricky, s dobře zastřiženými živými ploty, symetrickými květinovými záhony a štěrkovými cestami. To neznamená, že zahrada musí působit sterilně, ale spíše to, že každý prvek má své místo a přispívá k celkové harmonii zahrady.

Proutěný nábytek pro francouzskou zahradu

Důležitou součástí celkového designu zahrady ve francouzském stylu je také zahradní nábytek. Často se používá proutěný nábytek, protože působí rustikálně a zároveň elegantně. Zahradní lavice a židle z proutí jsou ideální pro odpočinek ve stínu stromu za teplého letního dne. Francouzská zahrada však snese i solitérní lavičku, která bude přímo vyzývat k rozjímání a relaxaci. Se zahradním nábytkem ve francouzské zahradě však raději šetřete. V tomto případě platí, že méně je více.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.