Home » Zahrada » Rady a tipy pro výběr zahradního stanu

Rady a tipy pro výběr zahradního stanu

Plánujete zahradní událost jako je párty, svatba, nebo jen grilování s přáteli a nechcete se spoléhat na přízeň počasí? Pak právě pro Vás jsou určeny zahradní párty stany, které poskytují jedinečnou atmosféru a jsou nákladově velmi nízko oproti hostování událostí v budovách. Vybaveny topnými tělesy v hladnějších dnech, případně ventilátory během horkého léta mohou být až překvapivě útulné a pohodlné.

Proč právě zahradní stan

  1. Se stanem můžete uspořádat nejrůznější akce tam, kde se Vám líbí- v botanické zahradě, na pláži, na Vaší zahradě apod.
  2. Stan poskytuje na rozdíl od většiny vnitřních prostor úžasnou atmosféru. U hostů dosáhnete podprahového napojení na venkovní festivaly, cirkusy a další příjemné události z jejich dětství a celá akce se ponese v příjemném a uvolněném duchu.
  3. Náklady na hostování jsou v případě párty stanu mnohem nižší, než v případě pronájmu budovy.

Tipy párty stanů

Základním typem je klasický, velký párty stan s vysokými stožáry v centru, které jsou nosnými částmi celého stanu. Po obvodu stanu jsou kratší podpůrné sloupy, které drží boční stěny a tvar celého stanu. U tohoto typu zahradního párty stanu je třeba počítat s tím, že menší boční sloupy jsou zajištěny pomocí lan, která musí být uchycena kolíky do země. Proto budete u těchto párty stanů potřebovat asi 2-3 m místa na každé straně navíc. Jsou sice náročnější na složení a rozložení, ale mají velmi stabilní konstrukci, která dobře odolává rozmarům počasí.

zahradni-party-stan-3-x-6-m-modry

Druhým základním typem je nůžkový párty stan, který má linii střechy podobnou klasickému domu. Střecha je podporována konstrukcí z kovových trubek. Jejich výhodou je velmi rychlé složení a rozložení, takže se v menších variantách používají nůžkové stany a altány jako prodejní a marketingové stánky. Jsou také ideální pro menší zahradní oslavy a grilování s přáteli. Nůžkové stany nabízejí interiér bez překážek a ocelová konstrukce v horní části navíc poskytuje pohodlné a bezpečné místo pro zavěšení osvětlení, nebo dekorací.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.