Home » Dům » S retenčními nádržemi ušetříte za vodu
retencni nadrze

S retenčními nádržemi ušetříte za vodu

Pokud vlastníte rodinnou nemovitost, jistě pozorujete stále se zvyšující spotřebu vody. Může to způsobovat pořízení bazénu, rozrůstající se zeleň na zahradě vyžadující dostatek závlahy a mnohé další věci. Když k tomu přidáte ještě zdražování vody z vodovodního řádu, pak jistě uznáte, že s takovou situací je třeba něco dělat.

Nápomocny vám mohou být retenční nádrže, jimž se v tomto článku budeme věnovat trochu podrobněji.

Co jsou to retenční nádrže?

Pod pojmem retenční nádrž si můžete představit velkou nádrž, která je umístěna pod zemí, a do níž je svedena dešťová voda z vaší střechy. Její součástí je také odtoková část využitelná v případě, že je retenční nádrž naplněna a voda není dostatečně rychle odčerpávána. Teprve pak přebytečná voda odtéká do kanalizace.

retencni nadrze

Právě díky retenční nádrži zachytíte spoustu dešťové vody, jíž následně upotřebíte k zalévání a zavlažování. Realizace takové retenční nádrže však vyžaduje jednu velice důležitou věc. A to hned na samotném počátku.

Projekt retenční nádrže

Nejprve musíte mít projekt retenční nádrže stejně, jako kdybyste chtěli realizovat jakékoliv jiné vodohospodářské dílo – ČOV, domácí studnu, kanalizační přípojky a vodovodní přípojky. Tento projekt samozřejmě musí realizovat zkušení odborníci, kteří vám na základě několika málo vstupních informací navrhnou řešení šité doslova na míru.

Když využijete služeb těch správných profesionálů, nebudete mít s projektem na retenční nádrž v podstatě žádné starosti. Dnes lze volit firmy zajišťující vše od A až do Z. To znamená, od zpracování projektu až po vyřízení všech administrativních náležitostí a nezbytného povolení.

Spolehlivým tipem na závěr se vám může stát společnost ZAKRA, která se již několik let zaměřuje na vodohospodářské projekty všeho druhu, a kromě zajímavých cen se pyšní působností po celé České republice a spoustou kladných referencí.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.