Home » Ostatní » Kde všude využít fotopast

Kde všude využít fotopast

Většina lidí si myslí, že fotopast lze využít pouze ke sledování zvěře, zejména jí tedy kupují myslivci a správci lesů, opak je však pravdou. Fotopast má širokou škálu využití a v tomhle článku si řekneme které to jsou. Jako první je však dobré si říct, zopakovat, co to vlastně fotopast je a jak funguje.

Co to je a jak funguje fotopast

Fotopast je aktivována spuštěním PIR čidla a to v okamžiku, kdy je zaznamenán pohyb člověka nebo zvířete (tepelný pohyb) v zorném poli snímače.

Čidlo fotopasti nepracuje pouze na základě záznamu pohybu, ale i základě teplotních změn. Fotopast je ideálním pomocníkem pro mapování pohybu zvěře a také skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů a ostraze.

Snímky pořízené fotopastí včetně videí jsou ukládány na paměťovou kartu, tzn že fotopast nemá žádnou interní paměť a tedy bez SD karty fotopast nefunguje, nemá kam ukládat snímky, výhodou je, že se dají pořídit výhodné balíčky, kde krom samotné fotopasti najdete i paměťovou kartu nebo dokonce i sadu kvalitních baterií.

Sledování zvěře

Primární účel fotopastí je sledování, monitorování pohybu zvěře, k tomu jsou i přizpůsobeny, zejména tedy vzhledem, který je zpravidla v army stylu, tedy maskovací vzor, ale dají se pořídit i černé, zelené fotopasti.

Využití najdou zejména myslivci, správci lesů, kteří sledují pohyb zvěře například u krmelců, v době páření a díky takovým snímkům dokáží vysledovat chování zvířat v lese. U správců lesa je to zejména ochrana majetku umístěném v lese, monitorování lesních školek nebo třeba ochrana uskladněného dřeva.

Ochrana majetku

Fotopast však slouží skvěle i k ochraně majetku, nejen toho umístěném v lese, ale také zabezpečení majetku u rodinných domů, nebo chalup. Díky nízkým pořizovacím nákladům, snadnému provozu a možnosti během pár chvil změnit umístění fotopasti stále více lidí sahá místo po klasickém kamerovém systému právě po fotopasti.

Využití najdou nejen vlastníci nemovitostí, ale také například rybáři, kteří chtějí ochránit své drahé vybavení v případě, kdy si chtějí odpočinout ve stanu a venku mají své vybavení. Fotopast stačí chytře umístit a v klidu odpočívat bez strachu, že kolem půjde někdo kdo uvidí opuštěné vybavení a bude mít nutkání se obohatit.

Nakupujte u odborníků

Pokud přemýšlíte o nákupu fotopasti, nebo se chcete na nějaké informace zeptat, vždy hledejte takový e-shop, kde opravdu fotopastem rozumí a vždy Vám poradí bez ohledu na to, jestli nakoupíte nebo ne.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.