Home » Ostatní » S čím si filtry ve filtračních konvicích poradí a co už je na ně příliš?
filtracni konvice

S čím si filtry ve filtračních konvicích poradí a co už je na ně příliš?

Filtry ve filtračních konvicích odstraňují tvrdost vody, která způsobuje změnu chuti vody nebo usazování vodního kamene. Kromě toho filtry čistí vodu od chlóru a jeho organických sloučenin, které sice nejsou škodlivé, ale kazí chuť vody. Chuť a vůně vody se zlepší, když ji necháte odstát nebo ji budete filtrovat. Co filtry na vodu dokážou odstranit a co už je na ně moc?

Vodní filtry zbaví vodu tvrdosti

Tvrdá voda chutná jinak než měkká. Každý kdo někdy v krátké době ochutnal tyto dva druhy vody, může potvrdit, že tomu tak je. Změnu chuti ve tvrdé vodě způsobuje vodní kámen. Chuti a vůni vody přidá i jen to, pokud ji necháme odstát. Kdo má ale v dnešní době čas na to, čekat, až z vody vyprchají nežádoucí látky? Vodní filtry celý proces dokážou výrazně urychlit. K tomu navíc z vody dokážou odstranit také těžké kovy, jako je například olovo nebo měď a dokonce i dusičnany. Ty škodí především malým dětem.

Proč jsou dusičnany nebezpečné?

Koncentrace dusičnanů ve vodě se zvyšuje s intenzivnějším používáním dusíkatých hnojiv. Hlavní nebezpečí dusičnanů tkví v tom, že se v těle rozkládají na dusitany, které jsou základem pro vznik karcinogenních nitrosaminů. V pitné vodě by tak koncentrace dusičnanů neměla překročit 15 mg na 1 litr. Pokud je jich více než 50 mg na litr, představuje to pro lidské tělo již závažnou zdravotní hrozbu. Domácí filtry na vodu dokážou koncentraci těchto látek snížit. Nejjednodušší způsob použití vodních filtrů přitom představují filtrační konvice. Použít je můžete jak doma, tak třeba i v kanceláři.

Žádný filtr není všemocný

I přestože vodní filtry toho dokážou hodně, nedokážou odstranit úplně vše. Existují látky, které žádný filtr z vody neodstraní. Jde například o bakterie a viry. Pokud je chcete z vody odstranit, musíte použít jinou metodu. Nejběžnější je převaření vody po dobu nejméně tří minut. Tím se zničí všechny bakterie a viry ve vodě. Filtrační konvice jsou skvělým způsobem, jak zlepšit chuť vody. Odstraněním tvrdosti, chlóru a dalších nežádoucích látek učiní vaši vodu zdravější a příjemnější na pití. Je však důležité mít na paměti, že žádný filtr není všemocný a že některé látky lze odstranit pouze převařením vody

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.