Home » Ostatní » Dveře, které vás ochrání
dvere

Dveře, které vás ochrání

Dveře mají celou řadu nejrůznějších podob. Mají chránit nejen naše soukromí, ale také mohou ochránit naše životy nebo majetek v případě požáru.

Dveře v mnoha podobách

Dveře jsou nezbytnou součástí každého domu, průmyslové budovy, kanceláří a dalších prostor. Jsou prostě v našem světě nezbytností. Proto se vyrábějí v mnoha konstrukčních i designových variantách. Jednou z možností, kterou výrobci přinášejí už po dlouhou dobu, jsou hladké interiérové dveře, které patří ke klasice. Jedná se o dveře jednokřídlé.

  • Jinou možnost přinášejí dveře dvoukřídlé, s polodrážkou, bezfalcové nebo posuvné.

dvere

Bezfalcové dveře, které jsou známé také pod označením bezpolodrážkové otočné, jsou dokonalým a elegantním řešením v případě, že chcete po zavření vytvořit rovinu. V tomto případě totiž nejsou po zavření viditelné panty.

  • Tento typ dveří se osazuje dvěma možnými způsoby.
  • Buď klasickým zámkem anebo zámkem magnetickým.

Posuvné dveře jsou nejen designově dokonalé, ale také mohou být použity tam, kde je nedostatek prostoru pro klasické otevírání. V oblibě je mají také milovníci minimalistického stylu. Posuvné dveře mohou být součástí všech místností celého domu. Tento prvek dodá zejména moderně zařízenému bytu nádech luxusu.

  • Konstrukce dveří může být tvořena dvěma různými způsoby:
  1. Dveřní rám z MDF.
  2. Dveřní rám ze smrkového masivu.

Vchodové dveře do bytu mohou mít povrchovou úpravu řešenou několika možnými variantami. CPL lamino, kašírovací fólie, 3D polypropylen, bílé hladké lakované.

Dveře, které vás ochrání nejen před cizími osobami

Speciálním druhem vchodových dveří jsou protipožární dveře. Protipožární dveře mohou být buď hladké nebo prosklené. V případě prosklených dveří existuje celá řada možností, jak designově sklo do prostoru zasadit.

  • Protipožární dveře ochrání životy vašich nejbližších i váš majetek v případě, že se v okolním prostoru začne šířit oheň.
  • Dveře po nějakou dobu plameny nevpustí dovnitř.
  • Protipožární dveře jsou spolehlivé. O tom svědčí to, že procházejí protipožárními testy ČR.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.