Home » Zahrada » Vířivka na terasu – Co všechno promyslet předem?
water 1693398133

Vířivka na terasu – Co všechno promyslet předem?

Vířivka je určitě příjemnou relaxační činností, které se chce čas od času oddávat každý. Pokud do skupiny takových lidí patříte, máte dvě možnosti. Buď budete pravidelně navštěvovat odpovídající zařízení s wellness službami nebo se vydáte svou vlastní cestou a pořídíte si novou vířivku. Ještě, než k takovému kroku dojde, měli byste promyslet hned několik věcí.

Komu bude vířivka sloužit?

Nejprve se zamyslete nad tím, kam vířivku vlastně umístíte. Bude to vnitřních wellness prostor vašeho domu nebo ji dáte raději na terasu? Podle toho lze volit mezi základními nafukovacími modely nebo dáte přednost dražším akrylátovým verzím. Ty už jsou pochopitelně vybaveny bohatým příslušenstvím a disponují řadou obslužných prvků navíc.

Podstatnou roli sehrává také fakt, kolik osob bude vířivku využívat. Nejvíce modelu na trhu dokáže pojmout tři až pět osob. Výjimkou ovšem nejsou menší nebo větší vířivé vany. S velikostí samozřejmě roste pořizovací cena, včetně provozních nákladů.

Spotřeba a údržba

Když se rozhodnete koupit si vířivku, nedívejte se pouze na výsledný produkt, ale také na spoustu věcí okolo. Například na to, co je nedílnou součástí ceny. Někdy přijde doplňkové příslušenství vhod a vy ho nemusíte pořizovat za vyšší ceny. Zjistěte si také provozní náklady, respektive kolik spotřebuje vířivá vana vody a elektrické energie. V závislosti na modelu vířivky možná budete muset dokoupit ještě pohodlný vstup do samotné vody. Nakonec je třeba připravit se i na nákup bazénové chemie sloužící pro provoz a údržbu vířivky.

Takovou vířivou vanu můžete s přehledem používat jednou až čtyřikrát týdně, záleží na vašich potřebách. Doba relaxace přínošná pro tělo se pohybuje mezi patnácti až třiceti minutami. Pokud vsadíte na hydromasážní vířivky, ideální cyklus je dvakrát patnáct minut. Tak neváhejte a pořiďte si tento relaxační prvek domů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.