Home » Ostatní » Jak vybavit obývací pokoj?
Jak vybavit obyvaci pokoj

Jak vybavit obývací pokoj?

Obývací pokoj je středobodem domácího vesmíru. Jaké prvky by v něm rozhodně neměly chybět? Máme tipy, které se hodí do každého druhu interiéru. Pojďte si je s námi projít.

Pohodlí i praktické využití

Asi se shodneme na tom, že základem obývacího pokoje je sedačka. Rozkládací pohovka je přitom to nejpraktičtější, co můžete pro svůj pokoj získat (zejména když se spojí s rozkládacím křeslem). Zatímco je ve složeném stavu, nabízí dostatek pohodlí pro všechny členy vaší domácnosti nebo přátele, kteří se k vám stavili na návštěvu. Ve večerních hodinách se pak proměňuje v praktické lůžko pro hosty, nebo v dokonalý pelech pro dlouhé televizní večery.

Tajná vlastnost

Když zařizujete obývací pokoj, jistě přemýšlíte také nad pohodlným křeslem. Pokud si opět přejete, aby jej bylo možno použít vícero způsoby, zvolte rozkládací křeslo. Na první pohled nepoznáte, že tento kus nábytku ukrývá další možnost své využití. Přitom když se rozloží, najednou máte další lůžko. To můžete využít jako pohodlnou pohovku pro vaše příjemné čtecí nebo televizní večery, nebo jako pro lůžko pro vaši návštěvu. Máte tak jistotu, že jste si pořídili skutečně praktický kus nábytku.

Sjednoťte styl

Při zařizování obývacího pokoje dbejte na to, aby byl celek harmonický a zařízený v jednotném stylu. Jiné prvky se hodí pro industriální styl, jiné zase uvítáte do prostoru ve skandinávském nebo provensálském stylu. Dbejte na to, aby každá změna v místnosti byla součástí jednotné myšlenky. V harmonii je krása. Sjednoťte barevné ladění nábytku i jeho stylové kusy nábytku a dopřejte si, abyste obývali skutečný skvost.

Při zařizování obývacího pokoje byste neměli zapomínat ani na rostliny. Milujete pokojové rostliny a ve vaší místnosti to bude vypadat jako v tropickém ráji? Nebo vám postačí několik solitérních rostlin, které jsou na pěstování naprosto nenáročné? Pořiďte si například lesklý zamiokulkas, který se zalévá jen jednou za dva týdny.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.