Home » Dům » Znáte hlavní rozdíly mezi dvojskly a trojskly?
windows 1659878744

Znáte hlavní rozdíly mezi dvojskly a trojskly?

Skla v oknech a dveřích rodinných domů či bytů hrají velice důležitou roli. A není se čemu divit. Přes tuto plochu se totiž díváme nejenom ven, ale slouží také jako zábrana před tepelnými úniky. Pokud se zrovna chystáte na výměnu oken, pak asi řešíte jedno zásadní dilema. Zvolit dvojskla nebo trojskla? Na tuto otázku se vám pokusíme odpovědět v následujících řádcích.

Co byste měli vědět o dvojsklech?

Nejprve se pojďme věnovat dvojsklu. A to jeho pořizovacím nákladům. Ty totiž budou minimálně o dvacet procent nižší nežli u trojskla. Jestliže je finanční otázka vaším hlavním tématem, možná máte už teď vybráno. Podstatné je také zminut to, že přes dvojsklo projde do vašeho interiéru více slunečních paprsků. Samotné rámy pak nebudou příliš velké a těžké díky konstrukci dvojskla.

Na druhou stranu byste se měli připravit na to, že dvojskla nedisponují zrovna těmi nejlepšími termoizolačními vlastnostmi. Pokud je tedy chcete pořizovat do nízkoenergetického domu, asi to nebude ta správná cesta. Oproti trojsklu se zároveň pyšní kratší životností, což hodně souvisí i s volbou konkrétního dodavatele.

Výhody a nevýhody trojskel

Trojskla jsou vlastně takovým pomyslným opakem dvojskel. Očekávat od nich můžete vysokou energetickou úsporu. Oproti dvojsklu to může být až o neuvěřitelných třicet procent. Horší propustnost světla sice může někomu vadit, na druhou stranu se vám v létě tak rychle nebude ohřívat interiér. Trojskla jsou obecně více odolnější a trvanlivější.

I tento typ výrobku má pochopitelně své neduhy. Tím největší je bezpochyby vyšší pořizovací cena. Dále se připravte na to, že trojsklo u velkých oken a dveří bude vážit podstatně více než dvojsklo. To znamená, že některé prvky nemusí být ani moc dobře realizovatelné. Vše se ale dá nějak řešit. Tak co už víte, jestli vsadíte na dvojsklo nebo na trojsklo?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.