Home » Ostatní » Znáte barvu roku 2020?
blue color 1601726533

Znáte barvu roku 2020?

Každý rok přináší vždy něco nového a osobitého. To se týká spousty oblastí, od oblečení, přes automobilismus až po barvy. A právě barvám se v tomto článku budeme věnovat trochu podrobněji. Ani rok 2020 není ochuzen o svou vyvolenou barvu, která se následně stává odrazovým můstkem pro spoustu designérů a návrhářů.

Kdo vybírá barvu roku?

Obvykle jsou to odborníci a umělecky založení lidé. V tomto případě jsou to osoby z Pantone Color Institut. Ten přichází s katalogem barev už služnou dávku let, a to od roku 1963. Od té doby dochází k důkladnému výběru barevných odstínů vždy pro nadcházející roky. A nutno podotknout, že za tato značka si ve světě vydobyla jisté renomé a je do jisté míry tím, kdo určuje barevný směr.

Barva roku 2020

Všichni jistě už netrpělivě čekáte, jaká to asi tak může být barva v roce pro rok 2020? Odpověď se dozvíte obratem. Je to modrá. Ne však ledajaká. Odborníci ze zmíněného institutu vybrali konkrétní barevný odstín modré, který je označován jako Classic Blues. Tato barva má dokonce i své číselné označení 19-4052.

Modrá barva v mnoha oblastech

Tento odstín modré je tak výchozí barvou pro tvorbu nejrůznějších doplňků v roce 2020. Týká se to nejenom oděvního průmyslu. Modrá pozitivně působící na lidské tělo se objevuje také v bytových dekoracích, jakými jsou například záclony, polštářky, závěsy, ale také modré tapety na stěnu, ložní prádlo, potahy a jiné. Sami můžete všimnout, že vyhlášení tohoto odstínu modrou protlačilo opravdu do nejrůznějších segmentů.

blue color 1601726533

Používána pochopitelně není jen přímo Classic Blue, ale její nejrůznější odnože. Je to tmavší modrá, ale také zelenomodrá. Často v kombinaci s jinými přidruženými barvami. Nuže, nezbývá než počkat, jaká barva bude asi vyhlášena v roce 2021? Kdo si počká, ten se dočká. V jednom z některých dalších článků vám samozřejmě takovou informaci přineseme.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.