Home » Vybavení » Co přináší rekuperace v domě a můžete s ní také vytápět?
air conditioning 1655443514

Co přináší rekuperace v domě a můžete s ní také vytápět?

Rekuperace vzduchu, to je pojem, který se stavitelstvím velice úzce souvisí. Pokud řešíte výstavbu rodinného domu nebo jeho rozsáhlejší rekonstrukci, pak se o tomto systému určitě vyplatí uvažovat. Prostřednictvím tohoto článku vás s rekuperací a jejími možnosti trochu blíže seznámíme. Prozradíme vám, jak vše funguje a v čem je přínosná.

Zpětné získávání tepla

Název tohoto podnadpisu je celkem jasně vypovídající. Rekuperace se v podstatě získávání tepla z odpadního vzduchu. S rekuperací navíc budete mít v interiéru stále čistý a svěží vzduch. Žít tak můžete bez větrání okny, kdy vám utíká ven poměrně velké množství tepla. V tomto případě se bavíme o úspoře tepla v hodnotě kolem třiceti procent.

Rekuperace zároveň udržuje ideální vlhkost v domě. A když nebude otevírat okna, nebudete mít v domácnosti ani přemíru hmyzu. Zkrátka klady, které se pojí i s velice rychlou návratností vstupních financí. V závislosti na zvolené technologii to může být už od šesti let.

Hlavní rekuperační jednotka navíc není příliš hlučná. Tyto technologie jsou neustále kupředu, takže se budete pohybovat kolem 45 dB, což odpovídá zvuku lednice. Provozní náklady z pohledu elektrické energie také nejsou závratné. Ne nadarmo se rekuperace vzduchu používá u mnohých nízkoenergetických a pasivních domů. Dnes se stává i nedílnou součástí postarších staveb, v rámci nichž lze rekuperaci montovat.

Posuňte úroveň bydlení zase o kousek výš

Řízené větrání s rekuperací tepla může samozřejmě nabývat odlišných podob. Setkat se můžete s aktivní i pasivní rekuperací. Všechny rozvody bývají obvykle zakomponovány do podhledů. Samotná technika je pak umístěna v technické místnosti. Jestliže se rozhodnete pro rekuperaci vzduchu ve své domácnosti, určitě kontaktujte odborníky. Právě ti vám totiž navrhnout řešení šité na míru vaší nemovitosti.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.