Home » Vybavení » Jak vybrat novou myčku nádobí?
dishwasher 1601727596

Jak vybrat novou myčku nádobí?

Myčka nádobí je nepostradatelným pomocníkem v jakékoliv domácnosti. Pokud jste se rozhodli, že si usnadníte mytí nádobí a pořídíte si ji také, určitě se vám bude hodit několik praktických rad souvisejících s jejím výběrem.

Začněte u velikosti a pokračujte dál

V první řadě si musíte uvědomit, kolik prostoru na myčku nádobí máte. To do jisté míry ovlivňuje fakt, zda bude vestavěná nebo volně stojící. Obvyklé míry jsou 45 cm a 60 cm. Od toho se odvíjí také její celková kapacita. Ta je udávána na počet sad nádobí. Tento parametr začíná od 10 sad a pokračuje až ke 14 sadám.

dishwasher 1601727596

Myčka nádobí je domácím pomocníkem, kterým má určitou spotřebu elektrické energie. Přihlížet byste tedy měli k výrobkům s označením A+ a více. To znamená A++, A+++ a podobně. Neopomínejte ani na spotřebu vody v rámci jednoho mycího cyklu.

Z technických parametrů vás u nové myčky bude zajímat ještě hlučnost. Ta bude hrát roli podle toho, kde ji máte umístěnou a v jaký čas ji budete zapínat. Za přijatelnou hlučnost je považována hodnota 50 dB až 60 dB.

Programy a funkce navíc

V případě myčky nádobí nepodceňujte ani dostatek přednastavených mycích programů. Ať už jsou to automatické programy, program Eco, rychlé programy nebo naopak ty intenzivní. S nimi se mimochodem pojí i odpovídající teplota vody vhodná pro různě špinavé nádobí.

Abyste s myčkou nádobí byli nadmíru spokojeni, neopomínejte ani na některé další praktické funkce. Je to například odložený start, světelný paprsek signalizující zapnutý stav myčky, zvukový signál, samočistící filtr, možnost spustit myčku s poloviční náplní nebo automatické dávkování čistících prostředků. Vhod jistě přijde i více zónové mytí nádobí, osvětlení vnitřního prostoru myčky a invertorový motor. Právě na základě výše uvedených parametrů budete na dobré cestě k výběru kvalitní a vhodné myčky nádobí.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.