Home » Vybavení » Kožené sedací soupravy – jak se o ně správně starat
luxusni kozena sedaci souprava GOBI

Kožené sedací soupravy – jak se o ně správně starat

Správnou péčí o kožené sedací soupravy můžete výrazně prodloužit jejich životnost. Kůže stejně jako každá přírodní surovina vyžaduje speciální zacházení. Je hodně věcí, na které si musíte dát pozor. Když budete postupovat správně, ze své kožené sedačky se můžete těšit skutečně hodně let.

Pozor na vysokou teplotu

Vysoké teploty kůži skutečně moc neprospívají. Proto vždy musí stát kožené sedací soupravy dál od topení nebo krbu. Doporučuje se nejlépe 50 cm od zdroje tepla. Pomůžete ji tím udržet déle vláčnou a předejdete také jejímu popraskání, lámání nebo vyblednutí. Chránit byste koženou sedací soupravu měli také před dlouhodobým slunečním zářením. Jeho vlivem totiž barvy blednou a useň vysychá. Na sedací soupravy z kůže, které jsou vystavovány slunečnímu záření, je nejlepší použít UV sprej, který je ochrání před změnou barvy a vytvořením prasklin.

luxusni kozena sedaci souprava GOBI

Střídejte místa a držte ji dál od fénu

Střídavě využívejte všechna místa sedací soupravy, aby se předešlo rozdílům ve vzhledu kůže a tvrdosti jednotlivých sedáků. Pokud chcete sedačku rychle usušit, nikdy tak nedělejte pomocí fénu a ani ji nesušte na přímém slunci. Také se snažte svou sedačku chránit před potem. Pot je agresivní a zejména v létě pak může kůži uškodit. Nejlepším řešením je zakrývat během letních dnů sedačku přehozem, který nepouští barvivo.

Jak na čištění

K čištění používejte vždy jen speciální prostředky určené na kůži. Běžné čističe by totiž mohly potah nenávratně poškodit. Ještě před samotnou aplikací jakéhokoliv prostředku určeného na kůži nejprve proveďte malou zkoušku, a to na méně viditelném místě. Abyste prodloužili životnost vaší kožené sedačky, měli byste ji pravidelně čistit a impregnovat. Kůži pak ocení především všichni alergici, protože je možné ji zcela očistit od prachu.

Stačí trocha péče a vaše kožená sedačka bude stále krásná a jako nová.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.