Home » Vybavení » Látkovou nebo koženou sedačku do obývacího pokoje?
sofa 1601728318

Látkovou nebo koženou sedačku do obývacího pokoje?

Obývací pokoj je prostorem, kde relaxujeme, přijímáme návštěvy, užíváme si zábavu, díváme se na televizi a provádíme spoustu dalších činností. Jde tedy o místo, kde trávíme hodně času, proto je vhodné nepodceňovat vhodné vybavení této místnosti. Na mysli máme hlavně sedací soupravu. Jestliže si chcete pořídit nový kousek do obýváku, pak jistě řešíte obvyklé dilema, zda koupit koženou nebo látkovou sedačku. A právě na tuto otázku se vám pokusíme odpovědět prostřednictvím níže uvedených řádků.

Komfort sezení a cena

Pojďme začít nejprve tím nejzásadnějším. A tím je komfort při sezení. Počítejte s tím, že látka bude na tělo daleko teplejší a příjemnější. Ve prospěch kůže však může hovořit trochu vyšší elegance a luxus. To je ale otázkou priorit. Z hlediska ceny bude jistě levnější látková sedací souprava.

Jak je to s údržbou?

V případě údržby se misky vah tak trochu otáčejí. Pokud si cokoliv vylijete na textilní sedačku nebo ji ušpiníte, bude její čištění jistě pracnější než u kožené sedací soupravy. V jejím případě totiž stačí vzít lehce navlhčený hadřík a vše setřít. U textilu musíte počítat s tím, že čas od času bude asi třeba nechat sedačku kompletně tepovat.

sofa 1601728318

Životnost výrobního materiálu

Textilní sedací soupravy mohou po nějakém čase působit ošuntělým a opotřebovaným dojmem. K tomu v případě kvalitní kůže dochází až podstatně déle. Takže při shodném užívání obou dvou variant je předpokladem, že textil může odejít o něco dříve.

Osobní priority

Jak můžete správně tušit, klady a zápory mezi textilní a koženou sedací soupravou jsou víceméně vyrovnané. Při nákupu jde tak hlavně o osobní preference, a to čemu dáváte přednost. Přece jenom to budete vy, kdo na sedací soupravě bude sedět spoustu dlouhých let, takže vybírejte nejenom rozumem, ale také pocitem. Tak, abyste byli maximálně spokojeni.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.