Home » Vybavení » Proč a kdy je důležité nechat si provést revizi plynového kotle?
revize kotlu

Proč a kdy je důležité nechat si provést revizi plynového kotle?

V České republice se v domácnostech tradičně a stále poměrně hojně používají plynové kotle, s jejichž pomocí se nejčastěji ohřívá užitková voda. Jestli je doma máte i vy, rozhodně nezapomínejte na to, že je zapotřebí jejich pravidelná kontrola.

Revize kotlů prodlužuje jejich životnost a přispívá k bezpečnosti

Jestliže se revize kotlů odborníky provádí pravidelně a v dostatečné kvalitě, zcela se minimalizuje riziko, že vás spotřebiče ohrozí na životě, případně způsobí nějakou materiální škodu. Plynový kotel, který se naopak nekontroluje, může způsobit otravu v důsledku úniku oxidu uhelnatého dovnitř objektu. Tento plyn není cítit, což z něj dělá velmi rizikový prvek. Ročně se najde řada případů, kdy se lidé otráví oxidem uhelnatým právě v důsledku zanedbání péče o plynový kotel, potažmo neodborné manipulace s ním.

Revize kotlů bezesporu šetří vaše peníze, i když vyjde na několik set korun ročně. Pokud si totiž necháte zařízení důkladně zkontrolovat a vyčistit, a to minimálně jednou ročně, vydrží funkční delší dobu. Díky tomu nakonec skutečně ušetříte, protože nehrozí, že budete už po pár letech kupovat zcela nový kotel. V současné době se za menší plynový kotel cena pohybuje kolem 10 – 20 tisíc korun, jsou však i mnohem dražší modely. Záleží na konkrétní značce, účinnosti a dalších kritériích.

Když revize kotlů, tak jedině od specialistů

Pro kontrolu plynového kotle si vždy pozvěte zkušené odborníky. V případě, že nevíte, na koho se obrátit, může vám v tomto směru pomoci váš dodavatel plynu. Solventní dodavatelé jsou totiž napojeni na firmy, které revize kotlů, jejich opravy a výměny uskutečňují. V žádném případě není radno se do revize pouštět svépomocí, pokud nemáte patřičné vzdělání a oprávnění. Revizní technik vám vystaví potvrzení o funkčnosti a bezproblémovém stavu kotle – pro případ kontroly, vymáhání škod od pojišťovny a podobně.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.