Home » Vybavení » Smart domácnost je trendem současné doby
smart home 1686581682

Smart domácnost je trendem současné doby

Smart domácnost neboli inteligentní domácnost je stále častěji zmiňovaným tématem. Vývoj technologií jde v tomto ohledu neustále kupředu, a tak se není čemu divit, že se o vše zajímá stále více lidí. Pokud i vy toužíte mít chytrou domácnost vybavenou moderními spotřebiči a zařízeními, máme pro vás několik praktických tipů.

Ovládání chytré domácnosti

Možná si nyní pokládáte otázku, jak vlastně funguje smart domácnost a jak ji ovládat. Odpověď bude poměrně jednoduchá. Většina takových zařízení je připojena do vaší wifi sítě, popřípadě komunikuje přes Bluetooth a jiné technologie. Ve výsledku vám tak stačí chytrý telefon pro ovládání všeho. Výjimkou ovšem nejsou ani hlasoví asistenti. Ti povznáší inteligentní domácnost na vyšší level. Vše jednoduše ovládá hlasem.

Využití inteligentní domácnosti

Pojďme se ale zaměřit na konkrétní případy, respektive smart produkty. Typickým příkladem je vytápění, které můžete ovládat na dálku. Chytrá domácnost může být napojena také na klimatizaci nebo stínění v oknech. S těmito prvky navíc můžete zacházet na dálku skrze mobilní telefon i když nejste doma.

A ve výčtu podobných zařízení bychom mohli pokračovat. V současnosti můžete zakoupit chytrou ledničku, pračku, sušičku i myčku nádobí, které vás budou informovat o tom, jaký program aktuálně probíhá, kdy bude dokončen a podobně. Do konceptu chytrých smart domácností mimo jiné zapadají také meteostanice, popřípadě bytové doplňky. Typickým příkladem jsou chytré budíky nebo chytré květináče, kdy máte pěstování rostlin pod naprostým drobnohledem. Nakonec můžete do inteligentní domácnosti zakomponovat i IP kamery jako nedílnou součástí zabezpečovacího systému. Zkrátka vše v jednom.

Pokud jste doposud neměli šanci okusit možnosti inteligentní domácnosti, neokrádejte se o tuto možnost a pusťte se do pořizování vhodných výrobků.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.