Home » Zahrada » Jak vybrat bazénovou chemii? Je to docela věda
Jak vybrat bazénovou chemii Je to docela věda

Jak vybrat bazénovou chemii? Je to docela věda

Malá chybička může způsobit, že se voda zakalí. V tomto článku vám tedy přinášíme návod, jak vybrat kvalitní bazénovou chemii.

Výběr správné bazénové chemie je otázkou života a smrti. Vyberete špatnou, a začne vás svědit kůže, zezelená voda a bazén zaplní řasy. My jsme tady od toho, abychom tomuto temnému scénáři zabránili. V následujících řádcích vám totiž prozradíme, jaká bazénová technologie přijde vhod právě vám.

Jak vybrat bazénovou chemii Je to docela věda

Než vůbec začnete s výběrem chemie, zjistěte si, jaká bazénová technologie ošetřuje váš bazén. Nejjednodušší výběr budete mít v případě, že žádný systém nemáte. Můžete tedy pořídit téměř cokoliv, co uvidíte. Budete potřebovat dezinfekci, okysličovací přípravky, přípravek na řasy a v neposlední řadě vločkovač. V následujícím přehledu naleznete, co vše budete potřebovat při výběru chemie pro další bazénové technologie:

  • UV lampa – s UV lampou nemusíte dokupovat tolik chemie. I přesto se vám bude hodit dezinfekce, kterou budete aplikovat v menší míře. Nezapomeňte na okysličovací přípravky, vločkovač, pH+/-, algicid a maskovač tvrdosti.
  • Uvolňování iontů mědi a stříbra – tato bazénová technologie sníží spotřebu chemie. Oproti UV lampě nebudete potřebovat vločkovač (algicid). Jinak přijdou vhod stejné přípravky.
  • Ozonizace – tento způsob sice zajistí křišťálově čistou vodu, nepostará se ale o dezinfekci. Dokupte ji společně s pH +/-, vločkovačem, maskovačem tvrdosti a odpěňovačem.
  • Rozklad kuchyňské soli – tato technologie upravuje vodu podobně jako chlor. Oproti výše zmiňovaným technologiím tedy budete potřebovat jen malé množství chemie. Kupte si přípravek obsahující pH -, maskovač tvrdost a občas nezapomeňte doplnit sůl.
  • Chlordioxid – na závěr zmíníme technologii, která není v domácnostech běžně dostupná. Proto neexistuje obecné doporučení, co vlastně budete potřebovat. Se svým požadavkem se tedy obraťte na dodavatele. Ten vám sdělí více informací a případně nabídne chemii k prodeji.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.