Home » Zahrada » Příjemná relaxace na zahradě
garden 1609694066

Příjemná relaxace na zahradě

Zahrada u domu by měla být vždy místem klidu a náležité pohody. O tom není žádných pochyb. Jestliže takového výsledku chcete docílit také, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Pokud chcete vědět, jak nejlépe relaxovat na zahradě, následující řádky vám to prozradí.

Soukromí je jistě základ

Když se chcete na své vlastní zahradě cítit dobře, vybudujte si patřičné soukromí. Jestliže to nejde v rámci kompletních zahradních ploch, zacilte alespoň na některá místa, kam můžete zasadit například vysoké keře a nikdo z okolí vám tam neuvidí. Právě na takovou pozici se hodí umístit třeba relaxační křeslo, houpací lavici nebo síť.

Terasa, pergola a altán

Takovou pomyslnou alfou a omegou patřičné relaxace na zahradě je terasa. Alternativou je také pergola nebo dokonce altán. Zkrátka místo, kde si budete moci odpočinout, poobědvat s rodinou a posedět s přáteli. Právě tohle bude výchozí bod vaší relaxace na zahradě.

Takové prostory je vhodné doplnit patřičnou zelení. I když bude všude kolem vás v zahradních plochách, nebojte se ji umístit také na terasu. Existují nejrůznější druhy květináčů a podobných prvků, kam můžete kromě rostlin zasadit i bylinky. Ty se vyplatí mít při venkovním vaření nebo grilování jistě při ruce.

garden 1609694066

Co dalšího podporuje relaxaci na zahradě?

V rámci celkového zahradního konceptu stojí za zmínku prostor se stínem. Dále to mohou být keře s jedlými plody, ale také květinové záhony přinášející radost a vytvářející úsměv na tváři. K celkové dokonalosti pak jistě přispějí vodní plochy. Stačí jen malé zahradní jezírko se šumějící fontánou a úroveň relaxace bude posunuta opět o kousek výše. Když k tomu přidáte i udržovaný trávník, není asi nutné cokoliv dodávat.

Tak co, už se vám na mysli rodí plány na úpravu zahrady tak, abyste si relaxaci na ní samotné užili v co možná největší míře?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.