Home » Zahrada » Příprava zahrady na jarní sezónu
garden 1601720066

Příprava zahrady na jarní sezónu

S blížícím se koncem zimy spousta majitelů zahrad přemýšlí o tom, co všechno si připravit na nadcházející zahrádkářskou sezónu. S pozvolným odtáváním sněhu byste o pár důležitých věcech měli rozhodně přemýšlet. V první řadě třeba pomozte stromům zbavit se těžkého a mokrého sněhu. Ten by totiž mohl poškodit a zlomit některé větve. Hned poté se pusťte do dalších činností.

Stromy a trávník jsou základ

Když už jsme začali těmi stromy, první, co je vhodné v rámci jarní přípravy udělat je prostřihávání, respektive proklestění. Je třeba zbavit strom planých výhonků a zaměřit se na viditelné škůdce. Těmi jsou obvykle nejrůznější plísně a mšice. Proti nim pochopitelně existuje řada účinných preparátů.

Jen po sobě shrabete ostříhané větvičky stromů, přichází na přetře trávník. Jen co sleze poslední sníh, můžete se podívat, jaká místa jsou poškozená a vyšlapaná. Takové plochy opětovně osejte. Zároveň z trávníku vyhrabte vše odumřelé, co tam nemá dělat.

garden 1601720066

Jarní sazba je tou největší radostí

Na jarní sezónu se nachystejte i z pohledu sadby letniček a trvalek. Opět se vyplatí promyslet si budoucí strukturu a vzhled záhonů. Jaro doslova vybízí k důkladnému prohnojení půdy, které dodáte spoustu živin. Spousta květin se sází právě v tomto období. Svou zahradu můžete na jaře zútulnit také prostřednictvím truhlíků.

Buďte na sezónu důkladně připraveni

Příprava zahrady na jarní sezónu pochopitelně nespočívá pouze v tom, že uděláte vše výše uvedené. Jaro a léto je spjato s řadou běžných prací na zahradě. A právě k těmto úkonům budete potřebovat vhodnou techniku. Tu byste si měli také zkontrolovat. Ať už jde o nejrůznější nářadí, sekačku, motorovou pilu a jiné vybavení. Nebojte se třeba nabrousit rýče a věnovat pozornosti i těm nejmenším detailům v rámci zahradního vybavení. Přesně taková by měla být jarní příprava zahrady a všeho kolem ní.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.