Home » Zahrada » Vybíráme zahradní bazén krok za krokem
pool 1607249173

Vybíráme zahradní bazén krok za krokem

Krásné počasí a letní sezóna doslova vybízí ke koupání. Jestliže máte zahradu vedle svého domu, jistě vám hlavou svitla myšlenka, co kdybyste si pořídili zahradní bazén? Pokud o tom uvažujete, určitě se vám stane pomůckou několik níže uvedených řádků. Právě v nich se totiž zaměřujeme na to, jak vybrat bazén na zahradu.

Začněte tím nejzásadnějším rozhodnutím

Takovým pomyslným odrazovým můstkem by se pro vás mělo stát to, jaký typ bazénu vlastně chcete. Zda to bude nadzemní nebo ten zapuštěný. Rozdíly jsou totiž zásadní. A tím největším je pochopitelně cena. Levnější je bazén nadzemní, s nímž se pojí řada výhod.

  • Nižší cena.
  • Možnost jej instalovat v podstatě kamkoliv.
  • Nenáročnost z hlediska stavební přípravy.

Na druhou stranu počítejte s tím, že takový bazén má vzhledem k použitému materiálu omezenou životnost, nemůže dosahovat takových rozměrů a ruku na srdce, asi nebude takovým designovým skvostem, jako bazén zapuštěný.

pool 1607249173

Zapuštěný bazén – jeho výhody a nevýhody

Pokud se rozhodnete do bazénu investovat řádově vyšší finanční sumu, otevírají se vám poměrně neomezené možnosti. Zapuštěný bazén určitě lépe vypadá už jenom tím, že nevyčnívá nad povrch. Volit lze z různých výrobních materiálů od levného plastu, přes laminát až po drahý nerez. Výjimkou dokonce není bazén se solničkou, která se postará o udržování kvalitní vody za vás.

Je však pravdou, že na zapuštěný bazén musíte mít nejenom dostatek peněz, ale také místa. To platí i pro uschování vší technologie starající se o očištění vody.

Ať už pořídíte jakoukoliv variantu bazénu, měli byste vědět, že jej lze obohatit také o pestré příslušenství. A to třeba v podání skluzavek, protiproudů u bazénů zapuštěných, schůdků, bazénových vysavačů a podobně. Další investicí se může stát také zastřešení nabývající nejrůznějších podob. Tak co, už máte vybráno?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.