Home » Byt » Podlaha je základ spokojeného bydlení

Podlaha je základ spokojeného bydlení

Provádíte-li kompletní modernizaci bytové jednotky, určitě budete spoustu pozornosti věnovat podlahové krytině. Ta představuje nepřehlédnutelný prvek interiéru, jehož sladěnost a návaznost na další dekorace je někdy doslova nutná.

Při výběru podlahy se vám nabízí hned několik výrobních materiálů. Ty lze nakupovat dle jejich vlastností či s přihlédnutím k tomu či onomu prostoru.

Pohlídejte si důležité faktory

Zcela jiný podlahový materiál umístíte do kuchyně a koupelny a rozdílný zase do obytných místností. Hledět byste měli k takovým detailům, jako je domácí mazlíček a s ním spojená povrchová úprava. Dále je to protiskluzová vrstva nebo potřebné odhlučnění.

Důraz musí být kladen i na samotný podklad, kde je nepřípustné jakékoliv prohnutí, popřípadě je nutné demontovat původní podlahu.

Nejpoužívanější podlahové materiály

Nejlevnější variantou je bezpochyby koberec, u něhož počítejte s vyšší prašností a horší udržovatelností.

Stále nejvyhledávanější jsou laminátové podlahy, které jsou levné, avšak trochu hlučné. Tíhnete-li v tomto směru k přírodnějším materiálům, nabízí se adekvátní řešení.podlaha

  • Dřevěné podlahy
  • Korkové podlahy
  • Přírodní linoleum

Nechcete-li klasické PVC, možná vám přijde vhod populární vinyl se svojí ochranou povrchovou vrstvou a snadnou údržbou.

Právě koupelny, toalety, kuchyně a předsíně jsou jako stvořené pro dlažbu, jež mnohé vydrží a po jednom setření hadrem je vše uklizené.

Podlahové doplňky

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv verzi, neměli byste zapomínat na velký výběr podlahového příslušenství. Důležité jsou soklové lišty dotvářející celistvý koncept podlahy. Praktické jsou i přechodové prvky, prahy a jiné.

Oslovíte-li v tomto směru zkušené odborníky, zjistíte, že některé podlahové krytiny lze velice efektivně a originálně kombinovat.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: phanlop88).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.