Home » Dům » Jaké je to žít v hausbótu?
houseboat 1601729708

Jaké je to žít v hausbótu?

Bydlet se dá opravdu kdekoliv. Nemusí to být pouze v rodinném domě, bytě nebo na chatě. Typickým příkladem je hausbót. Plovoucí domy, které zažívací značný boom také v České republice. Je pravdou, že na mnoha místech po světě jsou hojně rozšířeny.

A co si představit pod pojmem hausbót? Je to vesměs přízemní domek na vodě, který je možné přesouvat po vodní hladině z místa na místo. Zvykem však bývá to, že hausbót někde zakotví a tam stojí.

Co přináší život na hausbótu?

V první řadě si musíte uvědomit, že takovým dům na vodě se rozhodně nestaví z cihel. Dnes se na stavbu hausbótů zaměřují firmy a přichází s komplexním řešením, které je dopraveno na danou vodní plochu a tam případně zkompletováno. Příjemný faktem je to, že na hausbót nepotřebujete žádné stavební povolení, takže se nebudete probírat haldou nepříjemné administrativy.

houseboat 1601729708

Na druhou stranu je hausbót plnohodnotným domovem. Pokud je dostatečně zateplen, nemusí se jednat pouze o sezónní záležitost, ale o tu celoroční. K hausbótu už je běžně přivedena pitná voda, napojení na elektřinu a také toaleta. Zkrátka vše, co je ke spokojenému životu zapotřebí.

Uvědomit byste si však měli to, že hausbót v České republice ještě nemůže být klasickou adresou trvalého bydliště.

Vyzkoušejte si to nanečisto

Hausbót na první pohled ve spoustě lidech evokuje pocit romantiky. Jen si to představte sami, život na klidné vodní hladině s výhledem do přírody. Jenže, ne každému může něco takového vyhovovat dlouhodobě. Proto, pokud chcete investovat do hausbótu jako dlouhodobého obytného objektu, vyzkoušejte si to raději nanečisto. Dnes je možné pronajmout si takové obydlí na libovolně dlouhou dobu, a to za poměrně přijatelných cenových nákladů.

Pobyt na vodě pochopitelně může být realizován i s patřičným luxusem a dostatkem prostoru. To už se ale otázka financí, které chcete do hausbótu investovat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.