Home » Ostatní » Bezpečnost domácnosti je na prvním místě

Bezpečnost domácnosti je na prvním místě

Při zabezpečování domácnosti dnes můžete využít nejrůznější technické vymoženosti, vylepšení a technická zařízení, která toho dokážou více než dost. Například takové společnosti, jako Jablotron, nabízí zákazníkovi kvalitní bezpečnostní systémy za rozumné ceny. Například jsou to pak EPS zařízení, ale je toho více. Popišme si některé další možnosti, jak mít domácnost co nejzabezpečenější a ochránit svůj majetek.

IP kamery

IP kamery budete už jistě znát, neboť to není zase taková novinka. Jedná se o systémy kamer, které lze sledovat prostřednictvím sítě, tedy například ze svého notebooku, osobního počítače nebo dokonce z mobilních telefonů, které nazýváme chytrými.

Wifi kamera

Podobně funguje wifi kamera, využívající znovu připojení k internetové síti. Tato bezpečnostní kamera vám pomůže ochránit majetek, ale také si zachovat soukromí.

CCTV

amb600jpgDalším typem zabezpečovacího systému jsou takzvané CCTV kamery. A proč sáhnout právě po tomto elektronickém zabezpečovacím systému? Označení v tomto případě vychází z anglické zkratky, která česky znamená uzavřený televizní okruh. CCTV kamery se někdy označují také za průmyslové, z čehož lze snadno vypozorovat, že to jsou ty kamerové systémy, které můžeme spatřovat v různých supermarketech, na benzínových pumpách nebo třeba ve velkém podniku.

EZS

A máme tady další zkratku, která souvisí s kamerovými zabezpečovacími systémy. Tato zkratka vyjadřuje Elektronické Zabezpečovací Systémy, které už nejsou jen průmyslové, ale velice často se vyskytují také v soukromých objektech a domácnostech.

Požární hlásiče

Poslední, velice důležitou skupinou, kterou si zde trochu popíšeme, je požární signalizace, díky které se vyhnete tomu, že váš dům lehne popelem. Požární hlásiče můžou mít různé podoby a reagovat na žár, na určité zplodiny nebo na kouř. Elektrická požární signalizace je dnes natolik sofistikovaná, že ji můžete sledovat i na velikou vzdálenost, nastavení je snadné a provoz plně automatický.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.