Home » Vybavení » Domácí vinotéka plně nahradí sklípek

Domácí vinotéka plně nahradí sklípek

Každý milovník vína si jistě přeje mít doma prostorný sklípek, do jehož útrob by si mohl uschovat libovolný počet lahví. Tuto možnost má však jen hrstka z celkového množství konzumentů. Tito lidé ale nemusí zoufat, protože i pro ně je k dostání moderní podoba domácího sklípku. Tu představuje vinotéka.

Na první pohled jde téměř o klasickou ledničku, jejímž primárním cílem je krátkodobé a dlouhodobé uschovávání vína. Elektricky napájený spotřebič, jemuž stačí v domácnosti vyhradit odpovídající místo a pustit se do správného chlazení.

Jaké jsou výhody domácích vinoték?

domaci vinotekaPomineme-li nutnost, vlastnit sklípek pod domem, váže se k tomuto zařízení hned několik přínosných kladů.

  • K dispozici je vám poměrně široký rozsah teplot v závislosti a konkrétním typu vinotéky
  • Uskladnit lze pár lahví naráz, výjimkou nejsou ani velké vinotéky, do nichž je možné uložit několik desítek lahví
  • Prostřednictvím jediného elektricky poháněného spotřebiče získáte prakticky oddělené teplotní zóny

V neposlední řadě je to také propracovaný vzhled, jež může velice příjemně oživit jakýkoliv interiér a stát se v podstatě jeho dominantou. Vinotéky jsou využívány nejenom v domácím, ale i v komerčním prostředí.

Více-zónové modely

Jestliže nepijete pouze jedno jediné víno, k jehož chlazení vám postačí jedno-zónová vinotéka, pořiďte si variabilnější typ s nastavitelnou teplotou. Ta vám pak umožní uchovat následující druhy vína.

  • Bílé a růžové víno 7 až 12 °C
  • Perlivé víno 8 až 10 °C
  • Červené víno 15 až 18 °C

Všechny vinotéky jsou navíc opatřeny speciálními dveřmi s UV filtrem, který zabraňuje pronikání světla do útrob tohoto zařízení. Vaše uschované víno tak nebude žádným způsobem degradováno a vy si jej můžete vychutnávat v té správné a optimální teplotě. Zkrátka domácí sklípek do každého interiéru.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Rosen Georgiev).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.