Home » Dům » Jaké jsou typy venkovní fasády na dům?
plaster 1686581766

Jaké jsou typy venkovní fasády na dům?

Každý majitel nemovitosti jistě správě tuší, že hrubou stavbou budování vysněného bydlení rozhodně nekončí. Zapomínat a podceňovat byste neměli ani poslední část, kterou tvoří fasáda. Ta představuje nejenom pomyslný ochranný prvek domu či zateplení, ale také nepřehlédnutelnou estetickou součást nemovitosti. Pokud chcete vědět, jaké možnosti v tomto směru máte, začtěte se do následujících řádků.

Přednosti a zápory jednotlivých fasád

Pojďme si představit ty nejznámější fasádní omítky, s nimiž se můžete na trhu setkat. Tou první je určitě minerální fasádní omítka, které přináší zajímavý poměr mezi cenou a výslednou kvalitou. Mezi její klady patří určitě dýchání stěn, a tedy zabránění tvorby nejrůznějších plísní uvnitř domu.

Dále jsou to akrylátové omítky, které přináší vyšší povrchovou odolnost. A to je odolnost nejenom proti oděru, ale také proti vodě. Na druhou stranu, vaši nemovitost celkově uzavřou, protože paropropustnost není na nejlepší úrovni. Zároveň si u nich trochu připlatíte.

Silikátové a silikonové omítky

V posledních letech se do popředí zájmu mnohých stavebníků dostaly silikátové omítky vyznačující se svou prodyšností. Tato omítka je odolná zašpinění. A pokud ji náhodou ušpiníte, snadno se čistí. Její velkou nevýhodou je však vyšší cena. Možná právě proto jsou hodně oblíbenou alternativou silikonové omítky. Ty jsou hodně pružné, díky čemuž se můžete těšit jejich dlouhé životnosti. Paropropustnost je oproti silikátové směsi o něco horší, je to však vykoupenou o něco málo lepší cenovou dostupností.

Pokud si chcete z obou dvou omítek jen to nejlepší, vsaďte na silikonsilikátové fasádní omítky. Ty přináší dlouhou životnost, dobrou voděodolnost, minimální údržbu a difúzní odpor. Nutno podotknout, že kvalitní realizace takové fasády se hodně odvíjí od kvality přípravy samotného podkladu. To je jednou z nevýhod.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.