Home » Dům » V čem spočívají výhody vinylových podlah?
floor 1602513081

V čem spočívají výhody vinylových podlah?

Vinylové podlahy se v posledních letech staly nedílnou součástí mnohých interiérů, a to jak těch domácích, tak komerčních. Jde o poměrně oblíbený podlahový materiál, který je vyhledávaný hlavně pro své vlastnosti. A právě s nimi vás v následujících řádcích podrobněji seznámíme.

Proč využívat vinylové podlahy?

Začněme nejprve designem. Vinylové podlahy nabízí bezpočet vizuálně odlišných barevných vzorů. Díky mnohým texturám dokonale imitují dřevo a jiné přírodní materiály. V mnoha interiérech byste je jenom stěží rozeznali od pravé dřevěné podlahy, pokud si na ně nesáhnete. Vliv to má i způsob výroby, během něhož je dosahováno vynikajících 3D zobrazovacích výsledků.

Ve prospěch vinylové podlahy dále hovoří její celková odolnost. Vrchní vrstva je obvykle odolná proti poškrábání, takže snese i hrubší zacházení. Samotný povrch může být protiskluzový, tudíž obstojí v mnohých interiérech, k čemuž přispívá i požadavek z pohledu hořlavosti. Díky tomu jsou vinylové podlahy součástí komerčních prostor.

Mezi další kladné vlastnosti vinylu patří odolnost proti vlhkosti, takže jej bez problému umístíte také do koupelny. Zmínit je třeba i snadnou údržbu a velice přijatelné náklady oproti skutečnému dřevu.

floor 1602513081

Na co si dát pozor u vinylové podlahy?

V případě vinylové podlahy si dávejte pozor pouze na několik drobností. Je to například důraz kladený na dokonalou rovinatost terénu, na kterém bude vinylová podlaha položena. Počítejte s určitou dilatací při pokládce, hlavně v částech kolem stěn. Před položením je důležité zkontrolovat i vlhkost podlahy, která musí odpovídat předepsaným hodnotám.

Když dodržíte uvedená doporučení, potom se můžete směle pustit do výběru a pokládky vinylové podlahy. Ta vám nabídne maximální komfort a dodá libovolnému interiéru zcela originální tvář s velice dlouhou životností.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.