Home » Ostatní » Jak vyzrát na tapetu

Jak vyzrát na tapetu

Máte pocit, že váš interiér by si už zasloužil nový kabát? Potřebujete oživit obývací pokoj, ložnici nebo kuchyň? Potom vyzkoušejte tapety. Jde o velmi univerzální dekorativní prvek, který se hodí do každé místnosti, stačí jen vybrat tu správnou.

Nemějte strach z lepení tapety
Někteří lidé se bojí aplikace tapety. Jistě, třeba instalace papírové tapety není tak snadná, protože lepidlo se nanáší přímo na tapetu, která se musí nechat provlhnout a potom se manipuluje s vlhkou tapetou, kterou je třeba nalepit na místo napoprvé. Pokud se vám to nepovede, riskujete, že se tapeta při odlepování poškodí nebo se natáhne a nebude vám potom sedět vzor. Pro zkušené, kteří již někdy tapetovali, to určitě není problém, ale pokud máte obavy, pořiďte si raději tapetu vliesovou.

pr_tapeta-dekorace160902Od papírové se liší materiálem. Její základ tvoří vláknitá buničina, díky tomu je odolnost tapety mnohem vyšší. Výhoda vliesové tapety je především v tom, že lepidlo se nanáší na zeď a pracuje se se suchou tapetou, kterou v případě potřeby lze i odlepit a přilepit znovu bez poškození. Vliesové tapety se vyrábí s opakujícím se vzorem, které lze použít na neomezeně velkou plochu, nebo jsou k dispozici fototapety, které jsou velmi dekorativní a často se používají místo obrazů do obývacího pokoje, pracovny nebo ložnice. Samotný dekor tapety si můžete vybrat z mnoha dostupných variant v barevném i černobílém provedení, záleží pouze na vašich představách.

Tapety i do kuchyně

Co se týká kuchyně, i sem je možné použít tapetu. Vyrábí se speciální vinylové tapety, které se lepí za kuchyňskou linku a jsou omyvatelné. Mezi speciální tapety patří také samolepící tapety, které se používají pro renovaci skříněk, dveří nebo také chladniček a mrazáků. Jejich aplikace je velmi jednoduchá a vaše lednička bude opět vypadat jako nová. Neváhejte a vyberte si i vy ještě dnes na Tapeta-dekorace.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.